„V současné době se množí krádeže v nákupních centrech, a to především v litoměřickém Kauflandu a Intersparu, přibyly i krádeže vloupáním do osobních automobilů právě na parkovištích před těmito nákupními středisky. Zloději si vybírají vozidla, ve kterých si řidiči nechávají cenné věci na viditelném místě,“ potvrdila litoměřická policejní mluvčí Alena Romová.

Od začátku roku přijali litoměřičtí policisté necelou stovku oznámení týkajících se kapesních krádeží. „Při nakupování si lidé tašky se zbožím často odkládají a zapomínají je v obchodech. Nehlídají si osobní věci, hlavně mobilní telefony, peněženky, platební karty, ale i třeba bundy. Zloději pak využívají jejich nepozornosti a tlačenic,“ upozorňuje Alena Romová.

Kuriózní případ se například stal před několika lety na tržnici v Litoměřicích. Žena, která měla přes rameno přehozenou kabelku, procházela tržnicí a vybírala zboží. Když vyšla na ulici, zjistila, že jí na rameni zůstala viset jenom ucha, taška byla pryč. Lapka si dal práci a kabelku s obsahem odřízl.

„Zajímavý případ se stal ženě, která si nedala pozor na svoji kabelku na libochovickém nádraží, když jela za příbuznými, aby jim věnovala ušetřených 27 000 korun. Zloděj z ukradené kabelky vytáhl peněženku s drobnými a tu druhou, plnou peněz, která byla zapnutá v postranní kapse, v kabelce nenašel. Kabelka byla poté nalezena v Libochovicích u Ohře, kam ji pachatel pohodil. Mokré bankovky policisté usušili a vrátili i s kabelkou majitelce,“ připomněla jeden z případů se šťastným koncem.