Kulturní středisko Lovoš se mění k nepoznání. Úpravy se dotkly téměř všeho od vnitřku budovy po novou fasádu přes novou organizační strukturu až po změnu názvu, loga a grafiky. Lovosičtí se mají na co těšit.

Proměna omšelého kulturního domu a bývalé restaurace nižší cenové kategorie je zcela zásadní. „Sál už září novými barvami, disponuje pohodlnými židlemi, novou oponou a světly. Velkými úpravami prošly toalety a vznikly hned dva nové bary,“ říká ředitel kulturního střediska Vojtěch Krejčí.

Modernizace potkala i zvukovou techniku a divadelní osvětlení. Práce se teď začínají soustředit na prostory bývalé restaurace v přízemí. Místo vylidněné "čtyřky" tu město nechává vybudovat elegantní kinokavárnu ve francouzském stylu. Zařízení má sloužit k pořádání přednášek, menších koncertů, autorských čtení nebo i promítání filmů.

Podzemní kontejnéry na tříděný odpad v Lovosicích.
Lovosice mají nové polopodzemní kontejnery

„Určitě bych zde rád pořádal pravidelné filmové večery, zhruba jednou za 14 dní. Promítaly by se zejména filmové klasiky, kultovky a dokumentární snímky, žádná současná komerce. Do kavárny se určitě přesune tradiční Swingová kavárna a jsou v plánu hudební večery místních skupin, autorské besedy a besedy s hosty,“ slibuje Krejčí.

S otevřením vznikne zcela nová organizace Lovoš kulturní centrum. Ta bude zastřešovat právě nově vznikající LOVO Café, LOVO Divadlo pro akce v sále a nový projekt pro rodiny s dětmi LOVO Děti.

Pod novým centrem nadále zůstává městská knihovna a informační centrum. Zcela nové budou interaktivní a moderní webové stránky, změny se také přenesou i na tiskové materiály.

Pod organizací má jen letos proběhnout více než 80 akcí. LOVO Divadlo otevře 27. února komedie Jaroslava Sypala Zítra to roztočíme, Jaroušku! a zátěžovým testem pro modernizovaný objekt bude zbytek plesové sezony.

Duben přinese tradiční taneční zábavy a hudební žánrové večery, léto bude ve znamení venkovních akcí. „Altros Rockfest navštíví legendární Krucipüsk, na Hašmar dorazí Jaroslav Uhlíř nebo Ivan Hlas a na Václavské pouti vystoupí například Marek Ztracený, Mirai či skupina Žlutej pes,“ upozorňuje na zvučná jména v letošním roce Vojtěch Krejčí.

Rozsáhlá obnova lovosického kulturního zařízení v objektu z první čtvrtiny 19. století vyjde město na zhruba 20 milionů korun. Kompletně hotovo by mělo být v létě letošního roku.

Pro návštěvníky lovosického koupaliště bude k dispozici nové zázemí.
Na lovosickém koupališti vzniká nové zázemí pro plavce