„V červnu tohoto roku byl za velice dramatických okolností zadržen sedmačtyřicetiletý muž z okresu Kladno. Litoměřičtí kriminalisté následně zjistili, že jeho trestní rejstřík je bohatý. Páchal trestnou činnost nejen v okrese Litoměřice, ale po celém kraji," uvedla tisková mluvčí Policie ČR Litoměřice Pavla Kofrová a dodala: „Právě tento pachatel se v dubnu vloupal do budovy obecního úřadu v Krabčicích, přesněji v obci Rovné pod Řípem. Odnesl si zde uloženou finanční hotovost ve výši přibližně 1 milion korun."

Tomuto pachateli policie prokázala přibližně třicet případů majetkové trestné činnosti, která celkově dosáhla výše 2 miliony korun.

Komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil dotyčného hned z několika závažných trestných činů. Jeho trestní stíhání v tuto chvíli probíhá již vazebně.

„Podařilo se nám prokázat, že právě Petr Husnaj se podílel na „šňůře vloupaček" na roudnicku, kde se v souvislosti s Řípskou poutí vloupal do obecního úřadu. Tam po jeho zásahu kriminalisté objevili již pouze rozřezaný tresor a zjistili, že tržba z pouti ve výši 1,1 milionu chybí," prozradil k případu člen policejního vyšetřovacího týmu.

Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nelze uvést jeho jméno. Ten dále uvedl, že tato „šňůra" pokračovala vloupáním do obytného domu, odkud Husnaj odcizil majetek v hodnotě 300 tisíc. Následně stejnému majiteli vykradl diskotéku Benzina, kde napáchal škodu v podobné výši. „Je to takový loupežník. Ještě nás čeká hodně práce," dodal kriminalista.

Zadržený Petr Husnaj byl obviněný z krádeže, vydírání, neoprávněného nakládání s osobními údaji, porušování domovní svobody, poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení a poškození cizí věci. Za to mu hrozí trest odnětí svobody až do výše osmi let.