Staveniště v okolí mostu v Přívozní ulici už město předalo firmě SaM silnice a mosty Děčín, která vyhrála výběrové řízení. Tento most je první na řadě ze sedmi lávek a mostů, které poničila povodeň v roce 2013.

S opravou je spojeno dopravní omezení. „Nedojde nicméně k úplnému uzavření mostu. Práce budou prováděny vždy jen na polovině vozovky, aby zůstal průjezdný jeden jízdní pruh," upřesnila Kocánková.

S dopravním omezením budou muset řidiči i pěší počítat v době od 13. července do 15. listopadu. Rekonstrukce mostu bude stát zhruba 1,4 milionu bez DPH.

Stavební firmy zahajují přípravné práce i na jiných místech. Ulice Prokopa Holého dostane nový povrch, kanalizaci na dešťovou vodu, veřejné osvětlení, obrubníky a část chodníku.

„Tato ulice byla opravdu ve špatném stavu a opravu si více než zasloužila. Bohužel se nepodařilo získat dotaci, takže se celá rekonstrukce musí provést z rozpočtu města. Výběrové řízení vyhrála firma Herkul," uvedl starosta Milan Dian. Práce by měly skončit v polovině září.

Nové venkovní hřiště vznikne ve vnitrobloku mezi gymnáziem a základní školou Antonína Baráka. Opraví se hřiště na míčové hry, které bude mít speciální sportovní povrch s lepšími dopadovými vlastnostmi. Hřiště bude mít malou horolezeckou stěnu a hrací prvky pro menší děti.

V ulici 8. května opravuje město střechu budovy ve vnitrobloku Kulturního střediska Lovoš, opravovat se bude i podlaha v basketbalové hale v Přívozní ulici a fasáda 1. základní školy.

„Naplánované jsou i další investiční akce. Práce na nich začnou v momentě, kdy bude jasné, zda budou přiděleny dotační peníze, a po vysoutěžení zhotovitelů," dodal k plánu investic pro prázdniny starosta.