Mluvčí lovosické radnice Petra Chourová připomněla, že Janovský svou funkci vykonával od poloviny roku 2008, tedy od doby, kdy městská policie ve městě vznikala.

„Nyní by se chtěl věnovat jiné činnosti,“ poznamenala Chourová. Deník oslovil také samotného Janovského. Ten se ale ke svému odchodu z pozice vedoucího strážníků vyjadřovat nechtěl.

Od počátku letošního roku došlo k personální změně v městské policii na dalších pozicích. Lovosickou služebnu tak zřejmě brzy omladí nové tváře. „V tuto chvíli podali výpověď dva strážníci. Kdo nahradí pana Jaroslava Janovského a zda bude doplněn stav strážníků na původní počet, je zatím v jednání,“ dodala mluvčí Chourová.

K současnému personálnímu stavu lovosické městské policie se vyjádřil také starosta města Milan Dian. „Situace na trhu práce je teď obecně příznivá pro změny. Na českém trhu je dlouhodobě mnoho volných pracovních míst, poptávka po lidech je veliká. Pro lidi, kteří uvažují o změně, je výhodná doba s množstvím nabídek,“ uvedl starosta s tím, že každý musí zvážit sám, co je pro něj osobně důležité, jaká kritéria na zaměstnání má a co ho bude dlouhodobě naplňovat.