Radní se kauzou zabývali na pondělním jednání. „Vzhledem k tomu, že se nepodařilo získat podporu zaměstnanců nemocnice a veřejnosti, pozastavila rada kroky vedoucí k převodu vlastnictví či provozování nemocnice na soukromý subjekt do referenda,“ sdělila mluvčí města Eva Břeňová.

Radní také plánují pozvat ministra zdravotnictví na návštěvu špitálu a vyzývají premiéra, potažmo vládu, ale i hejtmanství k zahájení jednání o úplatném převodu nemocnice státu nebo kraji, a to včetně nemovitého majetku za cenu stanovenou znaleckými posudky.

Primáři špitálu Janu Milotovi a vedoucímu oddělení jejího rozvoje Miroslavu Janošíkovi z petičního výboru nabídli radní také místa v představenstvu a dozorčí radě nemocnice.

Přípravný výbor místního referenda by měl předložit petiční archy a otázky do 7. června, aby mohli zastupitelé 13. června referendum vyhlásit na první polovinu září.

Vzhledem k očekávanému referendu zrušili radní také diskuzi s lidmi na téma budoucnosti nemocnice plánovanou na 11. června v Kulturním a konferenčním centru.