Rozhodli o tom litoměřičtí zastupitelé. Pomoc společnosti, kterou epidemiologická situace kompletně připravila nejen o příjmy, ale i finance investované do rozjezdu sezóny, avizoval také Ústecký kraj.

„Zrušena byla celá jarní sezóna, kterou jsme půl roku předem připravovali. Do její marketingové kampaně jsme již dali statisíce korun. Přišly vniveč. I nadále zajišťujeme chod výstaviště. Ale co je důležité, nemůžeme si dovolit přijít o zaměstnance. Bez nich bychom provoz již neobnovili,“ charakterizovala těžké období ředitelka Zahrady Čech Michaela Mokrá.

Skutečnost, že si podporu města společnost zaslouží, dokládá místostarosta Lukas Wünsch za pomoci studie zpracované státní organizací CzechTourism, založenou na podporu cestovního ruchu. Z ní vyplývá ekonomický přínos výstaviště nejen pro Litoměřice, ale celý kraj. „Například tržby z jarní tržnice, květnového autosalonu a podzimního veletrhu dosahují 250 milionů korun. Nezanedbatelné jsou i příjmy pro veřejné rozpočty, jako jsou odvody DPH, daně z příjmu, spotřební daně apod. Je proto důležité Zahradu Čech podpořit,“ apeloval na zastupitele místostarosta Wünsch.