Přes 50 klientů a zaměstnanců domova si nejprve vyslechlo přednášku o filozofii fairtrade a potom mohlo ochutnat produkty nebo potraviny z nich vyrobené. Účastníci se mohli na chvíli dostat do prostředí exotických zemí výstavou velkoplošných fotografií a portrétů farmářů z Malawi.

„Ceníme si toho, že jsme se mohli stát prvním domovem pro seniory v ČR, který fairtradové produkty nabízí. Věřím, že to ocení především naši obyvatelé, zaměstnanci i návštěvy, které sem za svými blízkými dochází. Většina z nás má představu, jak by se měla oceňovat poctivá lidská práce, a těší mě, že ji od dneška budeme sami po troškách podporovat,“ uvedla vedoucí domova Jitka Věrnochová.

Ve světě je přes 1 700 měst, deset v Česku, která se stala fairtradovými sídly. Litoměřice spolu se Vsetínem byly mezi prvními městy v Česku.

Co je fair trade?Fair trade je spravedlivý obchod. Lidem ze zemí Afriky, Asie a Latinské Ameriky dává možnost uživit se vlastní prací za důstojných podmínek. Dostávají spravedlivě zaplaceno, pěstují s ohledem na životní prostředí a jejich děti můžou chodit do školy.

Mohlo by vás zajímat:

Sluníčko Deníku. Čtvrtý ročník soutěže pro talentované dívky startuje

Hlasujte pro Nejúspěšnějšího sportovce Ústeckého kraje!

Rekonstrukce bývalého litoměřického pivovaru má pokračovat, čeká se na dotaci