„Rádi bychom vyzdvihli nezištné úsilí těch, kteří jsou v našem městě společensky zodpovědní a mají zájem na jeho dalším rozvoji. Není to samozřejmé a velmi si takového přístupu vážíme,“ připomněl myšlenku celé iniciativy starosta Ladislav Chlupáč.

Znáte-li někoho ve svém okolí, kdo by si ocenění za své nezištné aktivity v Litoměřicích zasloužil, zašlete nominaci prostřednictvím nominačního formuláře na webu města nejpozději do 30. června.

„Podělte se o příběhy pomoci a podpory a navrhněte na ocenění ty, kteří v uplynulém roce nezištně podpořili obyvatele či neziskové organizace v našem městě,“ vyzývá koordinátorka ocenění Irena Vodičková.

Hlasování v anketě bude probíhat v září a říjnu, slavnostní večer s vyhlášením výsledků se pak plánuje na 11. listopadu.

V minulém ročníku se dočkalo ocenění celkem třináct nominovaných. Nejvyšší počet hlasů získali Vratislav a Lucie Baudlerovi z Nadačního fondu BigMat CZ za realizaci projektu „Plošina pro Aničku“, kteří se ujali patronství po Janě Plíhalové z kavárny Káva s párou. Ta jej převzala od zakládající patronky Diany Cepníkové, majitelky jazykové školy RESTON.