Radnice hledá pro sportovně rekreační areál poničený loňskými povodněmi novou podobu ve studentské soutěži. Uzávěrka je 30. září.

„Tři nejlepší návrhy od studentů Stavební fakulty ČVUT má město už k dispozici. K nahlédnutí jsou v hale městského úřadu nebo v elektronické podobě na webu města," informovala mluvčí Lovosic Jana Hejdová.

Výběr atrakcí

Radnice s prosbou o pomoc při projektování areálu nejdříve oslovila ČVUT sama. Soutěž pro studenty architektury a příbuzných oborů následně vypsala také projekční kancelář Helika. Ve tříčlenné porotě, která k hodnocení návrhů zasedne do 31. října, bude vedle architektů také starostka města Lenka Lízlová. Výsledky soutěže by pak měly být známé do konce listopadu.

Někteří zastupitelé ale kritizují, že si vedení města v areálu žádá konkrétní prvky a striktním zadáním studenty svazovalo. „Výsledkem je, že tu zatím máme tři totožná řešení. Pak nejde o soutěž kreativních nápadů," hodnotil zastupitel Zdeněk Šoral.

Starostka Lízlová se podivovala, co jiného by zastupitelé v areálu ještě chtěli. „Možností bylo víc, například horolezecká stěna. Studenti si minigolf, volejbal a pétanque ale vybrali sami," ukončil šarvátku radní Jan Piegl.

Na plánovanou proměnu areálu u Labe vedení města nově sbírá i návrhy a názory od lidí. Diskutovat mohou na Facebooku. Někteří ze zapojených obyvatel Lovosic už dali najevo, že si přejí především velkou vodní plochu, skokanský můstek, stoly na ping-pong nebo hřiště na plážovou házenou.

Jak bude nová podoba areálu nakonec vypadat, o tom už rozhodnou zastupitelé vzešlí z podzimních komunálních voleb. Na nich nejspíš také bude sehnat na projekt peníze, jen pojistné plnění za zaplavené koupaliště stačit nebude. Nad tím, zda se nový areál návštěvníkům otevře už příští léto, tak stále visí otazníky.