Po poslední zkušenosti s budováním projektu Zklidnění dopravy a zvýšení bezpečnosti chodců ve městě Lovosice, jehož realizace vyvolala silnou nevoli ze strany dotčených podnikatelů, začalo vedení města uvažovat o zásadní změně radničního listu.

Informace zdarma a pro všechny

Původní zpravodaj, Lovosický dnešek, který ve městě vychází již od roku 1991, má být nahrazen jinými novinami s názvem Zpravodaj města Lovosice. Musí to však zastupitelstvo schválit.

„Problémy s informovaností občanů města nás donutily podívat se do jiných měst. Zpravodaj města Lovosice by byl dodáván do každé rodiny zdarma. Všichni by dostali informace až ke stolu,“ řekl starosta města Jan Kulhánek.

Právě to, že v současné době nedostávají městské noviny všichni občané, vidí jako hlavní problém i redaktorka radničních zpravodajů, která má nový list připravovat, Petra Tachecí. „Zpravodaje mají sloužit především k informovanosti občanů o dění ve městě. Tištěný zpravodaj je základní součástí komunikace radnice s občany a všichni lidé by ho měli dostávat zdarma přímo do svých schránek,“ uvedla.

Náklady pro město budou vyšší

Periodicita novin by měla zůstat stejná, lidé by dostávali svůj zpravodaj do schránek jednou měsíčně. Stejně tak by zpravodaj, podobně jako dnes Lovosický dnešek, měl vlastní internetové stránky.

Co by se však změnilo, je náklad a způsob distribuce. Větší počet výtisků a jejich roznos do poštovních schránek by pro město znamenal mnohem vyšší výdaje. Podle starosty města je předpokládaná investice 750 tisíc korun. Část peněz by se ale městu mohla vrátit z reklamy.

„Kde se stala chyba, na to vám odpovědět nemůžu, protože moje domněnky a pocity by nemusely být relevantní. O tom, že by se Lovosický dnešek vydával v nákladu 3500 kusů a dodával zdarma do každé domácnosti, se již v minulosti uvažovalo. Město od toho z finančních důvodů upustilo. Teď se k tomu vrátili s tím, že nová nabídka by měla být levnější, že by se náklady zvýšily jen o čtvrt milionu korun ročně. To je podle mě naprosto nereálné. Nehledě na to, že by noví vydavatelé měli stejné potíže jako my, a to je se zdroji informací,“ řekl k situaci šéfredaktor Lovosického dnešku Jaroslav Čampulka.

Lovosický dnešek X Zpravodaj

LOVOSICKÝ DNEŠEK:
Cena: 10 Kč
Dostupnost: Na MěÚ, v trafikách
Počet výtisků: 1 000 ks
Náklady pro město: 300 000 Kč
(420 000 – 120 000 z prodeje)
ZPRAVODAJ:
Cena: Zdarma
Dostupnost: Do schránek domů
Počet výtisků: 3 500 ks
Náklady pro město: ?
(cca 750 000 – ? z reklamy)