V posledních dnech se však objevily pochyby, zda na účast ve vyšší soutěži bude mít klub prostředky. Impulsem k těmto úvahám bylo prohlášení vedení roudnického fotbalového klubu, který kvůli ztrátě sponzora opouští všechny vyšší soutěže.

Místopředseda výkonného výboru FK Litoměřice Milan Grmela však Deníku potvrdil, že litoměřické „áčko" bude v divizi bojovat.

„Samozřejmě si účast v této soutěži s sebou nese vyšší výdaje. Budeme potřebovat zhruba tři miliony korun. Zatím máme dva a půl milionu. Máme několik větších sponzorů a řadu drobných. Největší dík však patří městu Litoměřice, které nám pomáhá nejvíce," uvedl Milan Grmela.

Litoměřický místostarosta Karel Krejza konstatoval, že fotbalisty chce město podporovat i nadále.

„Říkal jsem už na podzim, že by si litoměřičtí fotbalisté zasloužili postup do divize, jsem moc rád, že se to podařilo.  Podporu mají, ale rád bych zopakoval, že bez výnosů z loterií by to skutečně nešlo. Díky těmto příjmům můžeme podporovat nejen fotbalisty, basketbalisty, hokejisty, ale všechny další kluby ve městě. Zákaz hazardních her ve městě by tak znamenal konec vyšších soutěží našich sportovců. Kromě toho z historie bychom měli být poučeni, že prohibice nikam nevede. Pokud bychom zakázali hazard ve městě, vznikaly by černé herny. Tím by se zcela vytratil jakýkoliv dohled. Není v silách státu toto ohlídat. Hazard už jsme zregulovali na únosnou mez, tak by to mělo zůstat," uvedl Karel Krejza.

Milan Grmela připomněl, že v divizi budou za Litoměřice bojovat především místní odchovanci. „Léta si vychováváme mládež, tato snaha se zúročila. V dresu áčka bojují kluci z Litoměřic. Navíc se nám podařilo skvěle sehrát dohromady starší hráče s mladšími," sdělil.

Postup do divize však není  jediná dobrá zpráva pro fanoušky fotbalu v Litoměřicích. Možná tu vznikne „umělka". „Podali jsme znovu žádost o dotaci deset milionů korun na vybudování hřiště s umělým povrchem. Dostali jsme se do užšího výběru žadatelů. Do konce července bychom se měli dozvědět verdikt, zda prostředky získáme nebo ne. Kdyby se to podařilo, do konce roku 2014 by byl nový povrch na B hřišti dokončen," dodal fotbalový funkcionář Milan Grmela.