Jedním z nich jsou Jiří Tůma a Zuzana Fleklová z Ústí. „Tento způsob svatby jsme zvolili především kvůli originalitě,“ vysvětloval čtyřiatřicetiletý Ústečan. Se svou o sedm let mladší přítelkyní ani dlouho neváhali. „Ona má trochu strach z té slávy, která nás díky tomu čeká, ale svatba by měla být netradiční, což tahle určitě bude,“ pokračoval Tůma.

Pár prý dlouho přemýšlel, jak udělat svatbu jedinečnou a neopakovatelnou. Šanci spatřil právě v nabídce Deníku, který láká jedenáct párů, aby se vzali 20. 11. 2011 v 11 hodin a 20 minut v Císařském sále muzea.

Datum v řeči čísel znamená podle numeroložky Adély Kylarové věrnost a věčnost. „Tento den bude pod vlivem vesmírného čísla 8 (2 + 0 + 1 + 1 + 2 + 0 + 1 + 1 =8), což je číslo nekonečnosti,“ říká.

Ústečan Jiří Tůma na horoskopy i čísla dá, a proto ho šance nadchla i z tohoto důvodu. Těší se ale i na zrekonstruované muzeum, ve kterém byl naposledy jako dítě.

Císařský sál je chloubou zrekonstruovaného muzea. V roce 1876 byl vyprojektován pro zasedání městského zastupitelstva. Největší slávy se ale dočkal 17. června 1901, kdy se v něm uskutečnila audience císaře Františka Josefa I., který byl na návštěvě města.

Co musí zájemci o svatbu udělat? Registrovat se na: svatba@muzeumusti.cz nebo telefonicky na čísle 722 943 330. Ale pozor! Kapacita sálu je omezena. Hromadné svatby se může zúčastnit jen prvních 11 přihlášených párů. Na obřad si mohou přivést dva svědky a rodiče.

Všech 11 párů postupně během prázdnin představíme a vítěz hlasování získá automobil KIA.

Co všechno můžete vyhrát?

1. místo: osobní automobil KIA od společnosti REALCENTRUM Cars
2. místo: roční životní pojištění manželského páru v hodnotě 24 tisíc korun od společnosti MaklerServiceBohemiaInternational s.r.o..
3. místo: domácí elektronika v hodnotě 10 tisíc od společnosti Elektrolux
4. místo: svatební šaty pro nevěstu i ženicha na celý svatební den od svatebního salonu Noblesse-Paris
5. místo: svatební kolekce fotografií od fotoateliéru Karla Žitňanského
6. - 9. místo: poukázka na fotoknihu od společnosti Dům-tisku.cz
10. místo: souprava lůžkovin od společnosti Möbelix
11. místo: balíček od ústeckého muzea