V pátek se opět vydala do německého města nedaleko Lipska, aby dle soudního rozhodnutí zazvonila přesně v 19 hodin u dveří domu svého bývalého přítele a požádala ho o kontakt s dcerou. Bohužel se s ní opět neshledala.

Rozhodnutí soudu platí už od října
Maruška i její matka mají na společný víkend ze zákona nárok už od 7.října, kdy bylo okresním soudem v Litoměřicích vydáno předběžné opatření. „Matka je oprávněna se s nezletilou Marií Škeříkovou stýkat vždy v každý sudý týden od pátku 19 hodin do neděle 19 hodin. Nezletilou matka převezme a po ukončení styku otci předá v místě faktického bydliště nezletilé a otce,“ stojí v usnesení Okresního soudu v Litoměřicích. Otec však na tento rozsudek nebere ohled a s dcerou se neustále schovává po hotelech.

„Maruška mi psala zprávu, že střídají stále stejné hotely, zkusím je tam najít,“ řekla s očekáváním v pátek na své cestě z Litoměřic Diana Hochová. Tentokrát však svou dcerku v hotelu nenašla. Otec si zřejmě neuvědomil, že jsou na přelomu roku dva liché týdny za sebou a s Maruškou se tentokrát neskrýval.

Otec otevřel, ale k dceři ji nepustil
„Přišla jsem přesně na sedmou a zazvonila na zvonek. Poprvé měl doma auto. Nikdo ale neotevřel,“ líčí páteční návštěvu matka. K domu se vrátila ještě v sobotu a podařilo se jí dozvonit. „Otevřel a řekl že mi Marušku neukáže, dokud nestáhnu obvinění o zneužívání. Já ale žadné nepodala. Jenom jsem informovala Úřad pro mezinárodněprávní ochranu dětí v Brně, že by se to mohlo stát,“ popisuje dál nešťastná matka.

close zoom_in O svou dceru se s úředním, nikoliv však biologickým otcem Marušky soudí už od roku 2004. Od té doby padla řada rozsudků, na které se otec vždy odvolal. V roce 2008 však svěřil Krajský soud v Ústí nad Labem Marušku nečekaně do jeho péče.

„V té době sliboval, že zůstane v Litoměřicích a najme Marušce učitelku, aby se mohla lépe připravovat do školy. Tvrdil jí, že se se mnou může stýkat, kdykoliv bude chtít,“ vypráví Diana Hochová. „Nic z toho však nedodržel a Marušku unesl proti její vůli do Německa,“ dodává.

Že se chce vrátit domů, se svěřovala tajně matce na jedné z prvních návštěv i sama Maruška. Ve svém dopise (k vidění na www.litomericky .denik.cz) píše: „Táta furt slibuje, že pojedeme do Čech, ale lže, už mu nevěřím. Párkrát mi řekl, že mi rozbije mobil, když mi voláš nebo když zavolám já. Furt křičí a hádá se s mámou. Už to tady nevydržím a uteču. Pomoz mi, ať už jsem u tebe…“ Nyní každý sudý týden tuší, že je její matka v Německu a pokouší se ji vidět.

„Manželka už byla v Německu asi pětkrát a pokaždé Marušku pan Naumann schoval do hotelu. Nejhorší to muselo být pro Marušku 25.prosince, když trávila Vánoce v hotelu. Musí to pro ni být težké, když ví že máma jede za ní,“ říká Václav Hoch, který svou ženu podporuje a pokouší se jí pomoci dcerku získat.

„22.prosince měl proběhnout soud v Německu, stání však bylo zrušeno proto, že prý k věci není příslušný. Případ byl vrácen zpátky do Čech, kde si ho okresní a krajský soud přehazují jako horký brambor,“ uzavřela Diana Hochová.

SMS od Marušky pro Dianu H.
18.11.2009. ahoj to nema cenu ten viket jet.tata jezdi kazdy vikend do hotelu.kdyz prijedes skus
to v hotelu atlanta nebo v hotelu sana.mam te moc rada.
21.12.2009. mami nech ty darky prosim u tebe.ja nemusim mit hodne darku,me staci jenom pusinka od tebe nat.a strejdy.