Dívka, která bydlela z rozhodnutí soudu proti své vůli tři roky u otce v Německu a jejíž příběh sledujeme s Litoměřickým Deníkem od září 2009, se rozhodla vzít svůj osud do vlastních rukou.

Přestala čekat na výrok protahujících se soudů, sbalila batůžek a na své návštěvě rodiny v Litoměřicích řekla mámě „utekla jsem od táty, už se tam nevrátím.“

Soudní pře mezi rodiči Dianou Hochovou a Charlesem Naumannem o dceru Marušku se podle názoru rodiny chýlí ke konci.

„Maruška nám 19.srpna, když jsme si ji oficiálně vyzvedli, sdělila, že je na útěku, že už nechce zpět do Německa. Nahlásili jsme to na policii, aby věděli, že nejde o únos,“ líčí první okamžiky Maruščin druhý otec Václav Hoch.

Zhruba týden nato prý policie Marušku v doprovodu matky zadržela jako hledanou, když podala v Ústí nad Labem vysvětlení, byla propuštěna zpět domů. Německý otec si po celou dobu do Litoměřic pro Marušku nepřijel.

„Podali jsme žádost o předběžné opatření svěření do péče, aby Maruška mohla v Litoměřicích nastoupit do školy. Pevně věříme, že bude rozhodnuto v náš prospěch. Maruška zpátky nechce a její návrat nedoporučil ani mezinárodní úřad pro ochranu dětí,“ přiblížil dále Václav Hoch.

Maruška nám sdělila, že je šťastná. „Líbí se mi tady moc, hraji si se sestrou. K tátovi už nechci, bojím se ho. Vypnula jsem si telefon, nechci s ním mluvit,“ řekla včera v rozhovoru. Dnes ji čekají příjemnější zážitky. Oslaví s rodinou svůj svátek.

Setkáme se s Maruškou. Více čtěte v následujících vydáních Litoměřického Deníku!