Jak přiblížil starosta Petr Liška, půjde o stezku s chodníkem pro pěší, které povede napříč přes celé zastavěné území Malých Žernosek podél páteřní silnice vedoucí skrz obec.

close info Zdroj: Deník zoom_in „Jedná se o letitý projekt, který čekal na zdroje. Nyní se nám podařilo získat dotaci z Integrovaného regionální operačního programu,“ poznamenal starosta s tím, že dokončení stezky je plánováno na příští rok.

Ze směru od Oparenského údolí už částí Malých Žernosek prochází cyklomagistrála Most - Doksy, která díky přívozu provozovaném obcí navazuje na Labskou stezku vedoucí po pravém břehu řeky Labe. Další cyklostezku mohou lidé využít na pravém břehu Labe mezi Malými Žernosekami a Lovosicemi.

Nová cyklostezka povede až k hranici se sousední obcí Lhotka nad Labem. „Mám informace, že ve Lhotce připravují projekt, který na naši stezku naváže a bude pokračovat přes Lhotku až k Lovosicím,“ doplnil Liška.

Ve vesnici s více než sedmi sty obyvateli však chystají i další investice. Jedná se například o instalaci fotovoltaických panelů na obecní objety, či projekty na zadržování vody.

Více si budete moci přečíst v připravovaném rozhovoru se starostou Malých Žernosek.