VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Malé školáky dál vozí rodiče

Podřipsko - Boj některých podřipských obcí o autobusový ranní školní spoj nekončí.

9.6.2009
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: archiv

I když se Ústecký kraj postaral o nápravu a zajistil chybějící autobusy poté, co loni v prosinci Středočeský kraj v novém jízdním řádu opomněl dát na sever vědět, že důležité spoje ruší, malé děti ze Ctiněvsi se musejí ráno dál při cestě do školy v Roudnici nad Labem mačkat s dospělými pasážery.

Podle starostky Ctiněvsi Marty Micurové školní spoj totiž stále jezdí jen do Horních Beřkovic, kam se ideálně na vyučování děti ze Ctiněvsi a a sousedního Černoučku dostanou. Do Roudnice staví autobus ve Ctiněvsi v 6.55 a bývá plný. Proto prvňáčky raději vozí do školy rodiče autem.

„V současnosti dojíždí jedenáct malých dětí a v novém školním roce jich bude víc,“ přiblížila starostka, která se na odbor dopravy Ústeckého kraje obrátila dopisem, v němž nepříznivou situaci vysvětlila, o pomoc. Kraj však na další spoj, jak Marta Micurová uvedla, teď nemá peníze.

Obnovení školního spoje, který jezdil na lince 155711 Praha – Roudnice nad Labem – Litoměřice s časem odjezdu z Horních Beřkovic v 7.10 hodin, jak vyplývá z odpovědi Jakuba Jeřábka z Krajského úřadu Ústeckého kraje, není možné.

Vedoucí oddělení dopravní obslužnosti krajského odboru dopravy a silničního hospodářství uvádí, že linku provozoval dopravce ČSAD Česká Lípa a ten není v závazku veřejné služby s Ústeckým krajem.

Linku provozoval v rámci komerčních služeb a provoz na ní fakticky ukončil. „Ústecký kraj kraj dopravu ve vašem okolí provozuje na jiných linkách, které, dle našeho názoru, dobře pokrývají všechny vztahy,“ napsal v odpovědi ctiněveské starostce Jakub Jeřábek.

Ústecký kraj podle něj ve spolupráci se Středočeským krajem i s dopravcem ČSAD Slaný připravuje, v kontextu s avizovaným zrušením další komerční linky dopravce ČSAD Česká Lípa 250093 Lužec nad Vltavou – Černouček – Roudnice nad Labem, kterou též hojně využívali žáci z obcí Horní Beřkovice, Černouček, Mnetěš pro dopravu do škol ve Straškově a Roudnici nad Labem, úpravy jízdních řádů tak, aby doprava žáků do škol byla plně zajištěna.

„Předpokládaný termín úprav jízdních řádů je k datu 14. 6. 2009 v souvislosti s oficiálním termínem změn jízdních řádů stanovených Ministretstvem dopravy ČR, případně později, tak, aby v novém škoním roce byla doprava již kvallitně zajištěna,“ uzavírá Jakub Jeřábek.

Je pravda, říká Marta Micurová, že Ústecký kraj splnil, co slíbil, když se jeho vedení dozvědělo o výpadku spojů předtím zajišťovaných Středočechy.

Rozhodnutím Rady Ústeckého kraje ze 14. ledna byly do jízdních řádů ČSAD Slaný zavedeny nové spoje. Šlo o dva nové spoje na lince 646 Roudnice nad Labem – Ledčice – Praha a čtyři nové spoje na lince 676 Roudnice nad Labem – Bechlín – Horní Beřkovice, které nahradily pět spojů zajišťovaných do 14. prosince loňského roku společností ČSAD Česká Lípa.

Autor: Ivo Chrástecký

9.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Sobotní volby v Roudnici nad Labem

Jak se volilo ve všech městech a obcích na Litoměřicku

Trenéři Stadionu Litoměřice při utkání.

Hattrick Kusého popravil Trhače

OBRAZEM: Kulináři všech zemí se předvádějí na Zahradě Čech

Litoměřice - Gastro Food Fest pokračuje až do nedělního podvečera a ještě nabídne zajímavý program.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Je sečteno. Volby v Ústeckém kraji drtivě ovládlo ANO před SPD

Ústecký kraj /FOTO/ - Sládek na policii, Horáček na koloběžce. To jsou jen některé ze zajímavostí, které jsme zachytili při volbách v Ústeckém kraji.

Pecky do uší, a jedeme. Okres křižují svozové autobusy

Litoměřicko - Zaměstnavatelé lákají lidi všelijak. Někteří si je dovezou na místo sami.

AKTUALIZOVÁNO / SLEDUJEME ON-LINE

ON-LINE: Sleva za lístky, gel proti žloutence. Ústecký kraj volí poslance

Ústecký kraj - O 14 poslaneckých míst má v Ústeckém kraji zájem 565 registrovaných kandidátů na soupiskách 24 stran a uskupení. Kdo uspěje?

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení