„Máme shromážděno již přes 110 tisíc podpisů ze zhruba 890 obcí a měst. Termín předání je ale stále nejistý, neboť ukrajinská krize velmi zatížila diář pana premiéra," sdělila předsedkyně petičního výboru a Sdružení místních samospráv ČR Jana Juřenčáková. Sdružení odhadlo, že v Ústeckém kraji se rušení může týkat 83 venkovských pošt, v okrese Litoměřice je jich sedm na Lovosicku a šest na Roudnicku. Většina z těchto venkovských pošt už nepracuje naplno, má upravenu otevírací dobu, jednu hodinu ráno a dvě hodiny odpoledne, a to od 14 do 16 hodin. Jediná mezi nimi, pošta v Čížkovicích, má otevřeno denně osm hodin. V Keblicích naopak funguje pouze výdejní místo od 15 do 16 hodin.

Například v působnosti obce Snědovice byly až dosud dvě pošty, jedna přímo v obci, druhá v části Sukorady, která je až do konce dubna uzavřena. Od 1. května zde dojde k úpravám pracovní doby, ve Snědovicích bude otevřeno během týdne od 8 do 10 hodin, odpolední provoz od 15 do 16 hodin  v pondělí, ve středu a v pátek se v úterý a ve čtvrtek  přesune do Sukorad.  „Pošta uzavřela svou provozovnu v Sukoradech už v loňském roce. Po jednáních chtěla rozdělit čas otevření dopoledne v Snědovicích, odpoledne v Sukoradech, s tím jsme samozřejmě nesouhlasili. Nakonec došlo k rozumnějšími  kompromisu. S touto úpravou jsme nakonec spokojeni, než aby došlo k úplnému zrušení služby. Nejbližší pošta je pro nás v Hoštce  vzdálené čtyři kilometry, do Štětí je to ještě o dva kilometry dál," uvedla starostka Snědovic Zuzana Petkovová.

„Během služby se téměř nezastavím. Dnes ráno jsem během hodiny provedla 73 operací, mám do devíti, ale poslední zákazník odcházel v 9:20. Podobně to vypadá i odpoledne. U pošty pracuji už šestý rok, zkušenosti jsem získávala v Roudnici nad Labem. Předtím jsem pracovala také ve státních službách a jezdila za prací až do Prahy. Cestování mě neopustilo ani nyní. Dojíždím do Doksan až z Libochovic, dvakrát se otáčím, jsem odolná a vděčná za každou práci," prozradila Milena Lochmanová, která dnes obsluhuje zákazníky u přepážky v jedné z nejstarších pošt v Čechách, kde zastavoval dostavník ještě za císaře pána. Hrozba rušení pošty visela podle sdružení i v obcích Libochovany,  Čížkovice, Klapý, Prackovice, Sulejovice, Vlastislav, Vrbičany, Bechlín, Hrobce, Chodouny – Lounky, Krabčice  či Vrbice.