Dosud mohly ženy v porodnici využívat deset lůžek. Zájem maminek však sílí a nemocnice musela reagovat. 

“Počet lůžek na porodnici narostl z dosavadních deseti na osmnáct a ženy určitě ocení, že současně se v rámci toho zdvojnásobil i počet nadstandardních pokojů. Zatímco dosud jsme měli jen tři, teď už jich máme k dispozici šest,” řekla primářka gynekologicko-porodnického oddělení Mária Procházková. “Rostoucí zájem o porody v Roudnici nás velmi těší, ale s původním počtem lůžek a personálu už by mohl být další nárůst jen na úkor kvality, což jsme v žádném případě nechtěli připustit,” popsal ředitel nemocnice Jaroslav Kratochvíl. 

Dosud se porodnice dělila o prostory s gynekologií. Nyní již celé jedno patro nemocnice patří pouze porodnické části. "Letos tam totiž očekávají více než 700 novorozenců, tedy téměř o polovinu více než před dvěma lety," upozornil Jan Vancl, mluvčí roudnického městského úřadu.

Vedle rozšíření porodnického traktu se navýšení kapacity dočkala i roudnická gynekologie. Přestěhovala se do prostor, které dosud sloužily pro jednodenní gynekologické výkony a rozšířila je o část nevyužívané kapacity nemocnice. Z dosavadních deseti lůžek tak jejich počet vzrostl na šestnáct. To umožní naplno využít i kapacity nového hysteroskopu. Díky přístroji bude schopna provádět více gynekologických operací, než tomu bylo dosud.