V návrhu, který ve čtvrtek zastupitelé schválili, se na straně příjmů i výdajů počítá s částkou 273 milionů korun. Podle starostky Lenky Lízlové se šetří ve všech položkách.

„K úsporám má vést zefektivnění a optimalizace městského úřadu, například to, že máme už jen jednoho místostarostu nebo že přestěhujeme odbor dopravy do hlavní budovy úřadu. Jedinou větší investicí, se kterou jdeme do nového rozpočtového období, je už dříve započatá obnova ‚Bronxu‘, tedy městské části u nádraží.“

Škrty se nedotknou městské policie, která dostane více peněz, aby mohla přijmout dva nové strážníky a rozšířit služby do nočních hodin i ve všední dny.

Naopak ušetřit někde 700 tisíc korun musí tělovýchovná jednota. Předseda finančního výboru, opoziční zastupitel Miroslav Závada, proto navrhl ubrat milion korun policii a přidat tělovýchově a kulturnímu středisku. Tyto návrhy však neprošly.

Zastupitelé ale rozhodli, že město nedá milion korun na digitalizaci katastrálního území, neboť o to by se měl postarat stát.

Miroslav Zimmer