Po vazebním zasedání soudkyně Lenka Kobrlová rozhodla, že Závadu do vazby nevezmou. Policie ho tak bude dál stíhat na svobodě. „Ani jeden z vazebních důvodů, tedy že by mohl ovlivňovat svědky, anebo svou trestnou činnost znovu opakovat, se neukázal důvodný,“ vysvětlil mluvčí okresního soudu Ondřej Šafránek.

Policie zadržela Závadu v úterý. „Z trestného činu podvodu obvinil policejní vyšetřovatel 59letého muže a 50letou ženu. Policejní komisař podal podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby. V případě soudem uznané viny hrozí dotyčným osobám trest odnětí svobody až do výše 8 let,“ uvedl policejní mluvčí Kamil Marek.

V Krajské majetkové působí Miroslav Závada jako zástupce ředitelky. Podle informací Deníku se aktuální vyšetřování týká zakázky pro Závadovu milenku na úklidové a údržbové práce pro společnost, která činila za dva roky skoro 8 milionů korun.

Ilustrační foto.
K neuvěření. Falešný bankéř objednal ženě i taxi, aby peníze odvezla, kam chtěl

Věk této ženy odpovídá i věku spoluobviněné v případu. Informace o vyplácení této ženy krajskou příspěvkovkou vyplynuly při procesu se Závadou kvůli jeho údajnému pokusu o vraždu, kde žena figuruje jako svědkyně. Dosud ho stíhali na svobodě.

Podle ředitelky organizace Miluše Srbkové Závada k čtvrtečnímu dni ukončil svůj pracovní poměr v Krajské majetkové.

Mohlo by vás zajímat: Policie zadržela bývalého místostarostu Lovosic, manažera krajské firmy Závadu

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín