Revitalizace této pětipodlažní budovy s náklady 50 milionů korun je největší investiční akcí, která Lovosice v nejbližší době čeká. Rekonstrukci chce město hradit pomocí investičního úvěru. Záměr už schválili zastupitelé.

Mluvčí lovosické radnice Petra Chourová uvedla, že město si nechalo zpracovat průzkum budovy. „Zatímco statické posouzení bylo v pořádku, jako problém se ukázaly nevyhovující tepelně technické vlastnosti obvodového pláště, výskyt azbestu v plášti a dřevěná okna, která jsou v havarijním stavu,“ popsala Chourová.

Vizualizace budovy po opravě.

Vizualizace budovy po opravě. Foto: archiv MÚ Lovosice

Na budově se negativně podepsaly i povodně, které město opakovaně zasáhly. „Jako naprosto nevyhovující byl shledán i technický stav výtahů, který ani neodpovídá platné legislativě,“ doplnil starosta Lovosic Milan Dian s tím, že v rámci revitalizace je do budovy navržen bezbariérový vstup i výtah pro osoby s omezenou schopností pohybu nebo se zrakovým postižením.

„Na tuto skupinu obyvatel bylo myšleno také v prostorách sociálního zařízení, ubytovny nebo parkoviště,“ dodal starosta.

Projekt počítá s tím, že v prvním podlaží bude kromě vstupní haly, také prádelna, šatny pro sportovce a nově také tělocvična. Velkou změnou má projít druhé podlaží, jež bude propojeno s ubytovnou v horních patrech a vstupní halou otevřeným schodištěm.

Novinkou druhého podlaží bude i bistro, které budou moci využívat jak ubytovaní sportovci a návštěvníci sportovních utkání, ale také veřejnost.

„Další tři podlaží by měla patřit, tak jako dosud, ubytování. Tři typy pokojů budou barevně odlišeny na žlutou, zelenou a modrou. V těchto barvách by měly být i laděno zařízení pokojů,“ přiblížila mluvčí města. Ubytovací prostory počítají s kapacitou pro 116 lidí.

Termín, kdy revitalizace ubytovny zimního stadionu začne, není ještě stanovený. V současné době se dokončuje prováděcí dokumentace ke stavbě a probíhají přípravné práce.

Mezi další velké investiční akce ve schváleném rozpočtu Lovosic patří i částečná rekonstrukce a zateplení fasády domu v ulici Osvoboditelů, kde sídlí městská policie. Tady radnice počítá s částkou 1,8 milionu korun.