O stavbě obou objezdů se ve městě mluví už řadu let. Mluvčí Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) Nina Ledvinová informovala, že s realizací se počítá na přelomu let 2021 a 2022. „Požadavkem police je postavit nejdříve okružní křižovatku U kapličky v Siřejovické ulici, kde aktuálně čekáme na vydání stavebního povolení,“ uvedla Nina Ledvinová.

Místostarosta Lovosic Vladimír Šuma stavbu kruhových křižovatek ve městě vítá. „Žádali jsme dohromady o tři, kromě zmíněných ještě u čerpací stanice v Lukavecké ulici, kde řidiči často jezdí nepřiměřeně, i když je tam nejvyšší povolená rychlost padesát. Tam ale nebude,“ řekl Šuma s tím, že pro město je stěžejní právě přestavba křižovatky U kapličky.

Tam před časem okružní křižovatka byla, avšak jen provizorní. „Poté co, byla zrušena, tam došlo k tragické dopravní nehodě,“ připomněl Šuma.

Křižovatka je nebezpečná tím, že místo svádí řidiče k rychlé jízdě a tedy i k možnému přehlédnutí hrozícího nebezpečí. Úlevu přinese podle Šumy také kruhový objezd v Terezínské ulici. Tato křižovatka s nadjezdem na přemostění patří k jedné z nejhorších. „Řidiči, kteří ji neznají, tam často tápou a mohou přehlédnout dopravní značení,“ popsal místostarosta.

To, že je křižovatka U jatek místem častých kolizí, potvrzují i dopravní policisté. „V posledních dvou letech zde evidujeme přibližně dvě desítky dopravních nehod,“ uvedla mluvčí litoměřické policie Pavla Kofrová.

„Změnou na kruhový objezd U jatek dojde ke snížení rychlosti na vjezdu do křižovatky a snížení počtu kolizních bodů,“ popsala Nina Ledvinová a doplnila, že se počítá také s úpravou komunikací pro pěší a novými místy pro přecházení, které v místě zajistí lepší obslužnost.

Náklady na přestavbu křižovatky podle projektové dokumentace počítají s investorskou cenou 22 milionů korun.

Jak už bylo řečeno, vedení města Lovosice požadovalo také stavbu okružní křižovatky v Lukavecké ulici poblíž čerpací stanice. Tam ale podle mluvčí ŘSD Niny Ledvinové nevznikne. „Zástupci policie výstavbu této okružní křižovatky nepožadují. Místo je bez nehodovosti a příprava realizace v tomto případě na základě jejich stanoviska nepokračuje,“ dodala Ledvinová.