Martin Tůma, který má v developerské společnosti na starosti prodeje a klientské změny, uvedl, že zhruba pět desítek poptávek na nové byty už zaznamenali. „Aktuálních je v současné době asi dvacet procent,“ komentoval zájem o bydlení v novostavbě.

Její stavba začala loni na podzim vybudováním přípojek. V druhé polovině ledna pak bude zahájená samotná výstavba domu s plánovaným dokončením na konci roku 2023.

Kromě bytů počítá projekt také s prostory pro podnikatelské využití v přízemí. „Zatím není jasné, jakým účelům bude sloužit. Počítáme s tím, že využití se bude odvíjet od potřeb a přání samotných majitelů bytů, mohlo by tam být například kadeřnictví nebo obchod se zdravou výživou,“ nastínil Tůma.

Černé pomněnky říkají asistentkám prevence kriminality z Lovosic Lence Procházkové a Miluši Hudečkové.
Naší zbraní jsou ústa, říkají lovosické „pomněnky“ v černé uniformě

S ohledem na krizi ve stavebnictví a nedostatku některých materiálů bylo nutné přistoupit k drobným změnám v projektu. Raketový nárůst cen stavebních materiálů navíc o 20 procent také zvýšil náklady na stavbu.

„Lovosice mají velký potenciál. Je tu dostupná občanská vybavenost i zóna pro volnočasové a sportovní aktivity. V rozumné dopravní vzdálenosti pak leží i větší města. Navíc je to blízko do přírody Českého středohoří,“ vysvětlil Tůma, proč si developerská firma vybrala pro výstavbu bytové rezidence právě Lovosice.

Parkovací automat. Ilustrační foto
V Lovosicích mají nové parkovací automaty, berou kartu i platbu mobilem

Velikost bytů, které v Zámecké ulici vzniknou, je různá, stejně jako jejich pořizovací cena. Nejlevnější byt 1+kk o velikosti zhruba 35 metrů čtverečních vyjde přibližně na 2,3 milionu korun. Naopak nejdražší byt 3+kk s plochou asi 120 metrů čtverečních stojí přes 8,2 milionu korun.

Řada místních se ale obává, že na pořízení bydlení v novostavbě nebude mít dostatek financí. „Ty ceny jsou opravdu vysoké. Spousta místních, kteří tady pracují, na to mít nebudou. Tak hlavně aby se podařily prodat a nezůstaly prázdné,“ poznamenal Jiří.