Nákupní zónu chce v průmyslové lokalitě nedaleko křižovatky U Kapličky na hlavní silnici z Mostu na Litoměřice postavit teplická společnost JTH developera Jaroslava Třešňáka. Vyplývá to z dokumentace pro posouzení vlivu na životní prostředí (EIA). Veřejnost se k dokumentaci může vyjádřit do 25. dubna.

„Areál se bude skládat z parkovacích ploch, zásobovacího dvora a obchodního domu a retailu. Součástí výstavby je veškeré technické vybavení areálu. Stavba je navrhována pro zkvalitnění a rozšíření obchodní sítě potravinářského a nepotravinářského sektoru v oblasti,“ stojí v dokumentaci.

Oznámení, které dostal k posouzení krajský úřad, popisuje i napojení na dopravní infrastrukturu. Přístup k nákupnímu centru má být ze Siřejovické ulice, přičemž jsou v rámci výstavby dvě nové stykové křižovatky, jedna pro zásobování, druhá pro zákazníky. Pěší se do areálu dostanou z chodníku v Siřejovické ulici, na který budou napojeny areálové komunikace pro chodce.

S výstavbou objektů takového typu na dotčeném pozemku o rozloze bezmála 40 tisíc metrů čtverečních počítá od loňského roku i územní plán města. Předpokládaný termín zahájení realizace je dle zveřejněného oznámení v roce 2023. Jeho dokončení pak v roce 2025. „Samotná stavba bude trvat rok,“ řekl Třešňák bez dalších podrobností.

Sdílnější nebyla ani mluvčí Kauflandu Renata Maierl. Potvrdila ale, že zájem řetězce o tuto lokalitu stále trvá. „V současné době teprve probíhají povolovací řízení. Z tohoto důvodu vám zatím ke stavbě nemůžeme poskytnout bližší informace,“ uvedla Maierl. Nový obchodní komplex se svým otevřením do regionu přinese i nové pracovní příležitosti. Jen v Kauflandu činí podle jeho mluvčí průměrný počet pracovních míst zhruba 70 na jednu prodejnu.

Názory místních na nové nákupní centrum ve městě se liší. Zatímco někteří ho vítají, jiní zase oponují, že na bezmála devítitisícové Lovosice stačí už tři stávající markety Billa, Penny a Lidl. „Na co stavět další supermarket, když jsou tady už tři. Bude to jen konkurence pro místní obchodníky. Já osobně bych tam raději viděl parcely nebo byty pro mladé,“ reagoval Mirek.