Kola, koloběžky, skateboardy nebo brusle se prohání po zbrusu nové dráze venkovního sportoviště na Litoměřicku. Z rukou zástupce developera P3 Logistic Parks Ondřeje Hráského nový areál převzal starosta obce Lukavec Tomáš Šenfeldr.

Jak se na pumptracku správně jezdí a co všechno se dá zkusit, to lidem z Lukavce, Lovosic a širšího okolí ukázala legenda globální MTB scény Michal Maroši spolu s mladými přeborníky na kole a skateboardu. Předvedli své umění a všem zájemcům také poradili svoje triky a tipy. Informovala o tom Natálie Sedláčková ze společnosti Ogilvy, která zastupuje developera P3 Logistic Parks.

Dráha se nachází nedaleko průmyslového parku P3 Lovosice, mezi Lukavcem a východním okrajem Lovosic, nedaleko exitu 45 dálnice D8.

Pumptrack představuje dráhu s členitým terénem vhodným pro akční jízdu na kole či skateboardu. Zatáčkami slibuje mnohem větší zábavu než jen jízda po rovině. Pumptrack odvozuje svůj název od střídavého odlehčování a zatěžování, tedy pumpování, a díky tomu jezdec generuje rychlost, aniž by se musel odrážet nebo šlapat.