Na druhém místě skončil ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys, který již pátým rokem hodnotí 205 obcí s rozšířenou působností a 22 městských částí hlavního města České republiky, Humpolec. Třetí příčku obsadila Dobruška.

Z letošního výzkumu Město pro byznys také vyplynulo, že mezi podnikateli klesá od roku 2010 spokojenost s tlakem konkurence i s vhodností lokality k podnikání. „V porovnání se stavem před dvěma lety je o 20 procentních bodů méně podnikatelů spokojených s lokalitou. I přesto se podíl podnikatelů stále zvyšuje. Zajímavé také je, že mezi nimi roste podíl cizinců," konstatoval Michal Kaderka, analytik společnosti Datank, která výzkum provádí.

Obce se ve srovnávacím výzkumu Město pro byznys hodnotí na základě 50 kritérií rozdělených do dvou oblastí: podnikatelské prostředí a přístup veřejné správy. Každá z nich se na celkovém pořadí podílí padesáti procenty. Vítězná Přelouč dosáhla v druhé jmenované oblasti vůbec nejlepších výsledků v republice, v podnikatelském prostředí byla druhá nejlepší ve svém kraji.

Výsledky: 1. Přelouč, 2. Humpolec, 
3. Dobruška, 4. Pacov, 5. Lovosice… 28. Roudnice nad Labem. Další města z regionu se v žebříčku neumístila.