O tu je třeba požádat do září, teprve potom se Lovosičtí dozví, zda na ni dosáhli. Dlouho plánovaná rekonstrukce tak začne nejdříve příští rok.

Připravují žádost

„Dotační titul byl vypsaný. V tuto chvíli připravujeme veškeré podklady pro žádost, kterou je třeba podat do září. Poté začne posuzování žádostí a pokud s tou naší uspějeme, v příštím roce počítáme s realizací. Alespoň budeme kompletně připravení," řekl investiční technik odboru majetku a investic lovosického úřadu Jan Rössler.

Projekt revitalizace nádraží počítá s vybudováním pěti zastřešených nástupišť, která vzniknou uvnitř prostoru, nikoli po jeho obvodu, jako je tomu nyní. Tvar podkovy i směr příjezdů a odjezdů autobusů přesto zůstanou zachovány.

„Inspiraci pro novou podobu terminálu jsme našli v německém Bad Schandau. Součástí projektu je i úprava parkovacích stání, chodníků a zeleně," sdělil starosta Lovosic Milan Dian.

Projekt na modernizaci nádraží v minulosti už připravilo bývalé vedení radnice. Jeho současní nástupci jej ovšem zhodnotili jako megalomanský a předražený. Po volbách se město také dostalo do časového presu, podle podmínek dotačního úřadu totiž bylo nutné úpravy dokončit nejpozději do října 2015. Začal se proto připravovat projekt nový, s polovičními náklady.