„Opět se potvrdila nekompetentnost a arogance současného vedení města. Není to poprvé, když se objevil někdo schopný a odvedl kus kvalitní práce, byl 'odejit' a nahrazen někým, kdo bude lízat smetanu,“ napsala svůj názor v komentáři na zprávu Zdenka Némethová a dodala, že pod vedením Vojtěcha Krejčího dostalo kulturní dění v Lovosicích po letité nudné šedi glanc.

Práci ředitele kultury pochválili i další lidé. „Musím konstatovat, že pod Krejčího vedením se kulturní oblast zlepšila o tisíc procent. Evidentně své práci věnoval spoustu času a sil a Lovosice konečně přestávaly být kulturně mrtvým městem. Lovo Cafe se vysloveně povedlo. Jenže protože to nejhorší a nejpracnější už Vojta odmakal, začalo být jeho místo zřejmě lukrativním a teplým pelíškem pro někoho známého,“ reagoval další čtenář.

Aleš Kalvoda
Šéf inspektorátu práce: Zaměstnávání cizinců na černo je typická praxe

Proč radní Vojtěcha Krejčího odvolali a kdo ho na pozici šéfa kultury vystřídá, není zatím známo. Deníkem oslovení členové rady se k otázce zatím nevyjádřili. Starosta města Milan Dian pouze uvedl, že k otázce usnesení rady města o odvolání Krejčího v nejbližších dnech pošle oficiální tiskovou zprávu.

Sám Krejčí řekl, že podle vedení radnice neprobíhá řízení centra kultury podle jejich představ. „Zejména pak v personální oblasti, kde jsem odmítal zásadní organizační a personální změny v týmu na základě požadavků rady,“ uvedl Krejčí a dodal, že právě funkční tým a kolektiv kulturního centra ve všech jeho oblastech včetně LOVO Café a obrovské a stále stoupající návštěvnosti akcí jsou tomu důkazem.

Přisadili si i politici

Odvolání šéfa centra ostře odsoudilo i lovosické sdružení ODS, které krok radních pokládá za destabilizaci a likvidaci kultury v Lovosicích. „Odvolání ředitele Krejčího se nezakládá na žádných faktických pochybeních. Naopak provedl Centrum kultury náročným obdobím rekonstrukce a velkého rozvoje,“ stojí v prohlášení.

Zástupci lovosické ODS také upozornili na to, že podle dostupných informací se na post prozatímního ředitele instaloval radní Vladimír Hieke. Ten podle nich nemá žádné zkušenosti s vedením organizace, jakou je Centrum kultury LOVOš. „Velmi zajímavé bude sledovat, koho radní do vedení centra kultury nakonec dosadí,“ píší v závěru prohlášení.

Desítky otisků dlaní významných osobností z celého světa můžete vidět v Litoměřicích
V Litoměřicích odhalí skleněný otisk dlaně Karla Gotta