Finanční výbor má být s jejím zněním seznámen v pondělí. Celkové náklady na opravy areálu nedaleko řeky Labe vedení města odhadlo na sedm milionů korun. S Lovochemií současně jedná o možnosti vodu v bazénech ohřívat, sezona by se tak prodloužila na období od května do konce září.

„Dále chceme zakoupit novou klouzačku, zasypat menší bazén s dvěma dráhami a ve velkém bazénu určitě zmodernizovat plavecké dráhy, pořídit nové chromové skokánky do vody a v budoucnu zde třeba i pořádat plavecké závody," zmínil už dříve některé z dalších nápadů starosta Lovosic Milan Dian.

V letošním roce poslední veřejné zasedání lovosických zastupitelů se uskuteční ve čtvrtek 17. prosince od 16 hodin v sále staré radnice ve Školní ulici.

Kromě finančního daru budou zastupitelé schvalovat také rozpočtové provizorium do doby, než schválí řádný rozpočet, nebo návrh nové obecně závazné vyhlášky o místním poplatku za odpad. Nově mají obyvatelé Lovosic platit 250 korun ročně, namísto 498.

Vedle toho bude vedení města řešit darovací smlouvu se Sdružením SONO, přidá aktuální informace o dálnici D8, bývalé olejně a chystaném Parním a hudebním festivalu. A jako obvykle, na své náměty a připomínky budou mít obyvatelé města vyhrazených 30 minut na začátku jednání.