Stane se tak prostřednictvím kampaně Českého olympijského výboru Žijeme Londýnem, která odstartovala 24. května v Brně a postupně navštíví všechny regiony České republiky.

„Cílem tohoto projektu je prezentovat veřejnosti myšlenky olympismu, podpořit české reprezentanty na olympijskách hrách v Londýně, informovat fanoušky o možnostech, jak zakoupit vstupenky do Londýna a motivovat mládež ke sportu a pravidelným pohybovým aktivitám,“ říká Milan Jirásek, předseda Českého olympijského výboru.

Kromě dalších aktivit budou součástí kampaně také propagační jízdy legendárního londýnského doubledeckeru regionem. Ten do Ústeckého kraje zamíří ze své cesty po jižní Moravě, Olomouckém, Pardubickém, Královéhradeckém a Libereckém kraji a postupně zavítá v pátek 10. června do Roudnice nad Labem (zámecký park).

„Olympijský“ doubledecker tovární značky Bristol byl vyroben v roce 1959. Dlouhá léta sloužil v Londýně, jeho maximální konstrukční rychlost dosahuje 85 kilometrů za hodinu. V České republice je registrován jako historické vozidlo na veteránských značkách. Je vybaven multimediální technikou a představuje komplexní informační základnu o všem, co souvisí s českým olympijským týmem a olympiádou v Londýně.

„Zábavnou formou v něm chceme především mládež informovat o idejích olympismu a novinkách z tábora českých olympioniků. Počítáme rovněž s kvízy pro děti. Návštěvníkům také nabídneme možnost zúčastnit se soutěží s olympijskou tematikou,“ říká Jiří Kejval, místopředseda ČOV pro ekonomiku a marketing.