Hlasování o nejdůležitějším bodu programu zastupitelé odsunuli až na samý konec veřejného jednání. Pro nakonec zvedlo ruku 17 zastupitelů z 26 přítomných, 8 osob se zdrželo, 1 zastupitel byl proti.

Petr Urbánek z hnutí ANO například kritizoval, že mají vzrůst provozní náklady úřadu, nelíbil se mu ani příspěvek 14,5 milionu korun pro městskou nemocnici.

Podle ředitele nemocnice a současně radního za ODS Radka Lončáka jsou peníze určené na investiční akce. Zmínil například záměr vybudovat v Litoměřicích pracoviště magnetické rezonance.

Růžička na mušce
Na čtvrtečním jednání se rovněž jednalo o zrušení uvolněné funkce předsedy Kontrolního výboru, kterou zastává Jaroslav Růžička z KSČM. Jeho práci kritizoval Petr Panaš, člen výboru a zastupitel za Stranu zelených. Stěžoval si například na nezveřejňování zápisů z jednání na webu města, pozdní odpovědi i doručování podkladů k jednání.

„Nepředstavuji si takto práci profesionála, kterým pan Růžička je, protože za ní bere odměnu ekvivalentní platu," řekl Panaš. Růžička se bránil. Pro zrušení jeho funkce nakonec hlasovalo 11 osob, což nestačilo. 12 zastupitelů se zdrželo. Proti byli 3 komunisté.

Rozpočet 2016Mezi nejvýznamnější investiční akce příštího roku patří úprava ulic Jasanová a Akátová na Miřejovické stráni. Náklady město odhadlo na 13,5 milionu korun. Další významnou položkou je nákup nemovitostí v areálu bývalých kasáren Pod Radobýlem a v areálu nemocnice, celkem za 17,3 milionu korun. Již započatá výstavba kanalizace v Želeticích spolkne 5,4 milionu korun. Ze sportovců Litoměřice nejvyšší částkou podpoří hokejisty, a sice 5,7 miliony korun.