Soutěžící jsou v klání rozdělení do tří věkových kategorií. V nejmladší od 10 do 13 let se utká sedm talentů, v prostřední od 13 do 16 let devět a v nejstarší od 16 do 18 let pět. Zpěváci a zpěvačky se do Litoměřic přitom sjedou z celé republiky, například z Ostravy, Broumova, Domažlic, Brna či Kopřivnice. Místní uměleckou školu bude reprezentovat Táňa Terberová z Liběšic. Mezi soutěžícími je letos také rekordní počet chlapců, a to rovných šest.

Výkony účinkujících nebude ve finále posuzovat jen tak někdo, nýbrž pětičlenná hvězdná porota, v níž usedne Naďa Urbánková, Miro Šmajda, Michal Pelant, Tomáš Sehnal a zpěvák kapely Nebe Petr Harazin.

Finálovým večerem bude provázet moderátor Petr Vojnar. Horkou novinkou je, že večerní program bude přenášen přímým přenosem na internet.

Také v letošním roce se soutěžící, kteří se na finále právě připravují na víkendovém soustředění, mohou těšit na řadu pěkných cen. Vítězové v každé kategorii získají poukázku na čtrnáctidenní Talent Camp, kde se budou věnovat dalšímu rozvoji svého nadání.

Vedle toho obdrží poukaz na ubytování pro celou rodinu v penzionu U Svatého Václava v Litoměřicích, dort a další věcné ceny od partnerů soutěže. Výherci také budou mít příležitost vystoupit v programu vinobraní nebo na akcích Zahrady Čech.