Je mezi nimi například schválení návrhu rozpočtu na příští rok, obecně závazné vyhlášky o zákazu kouření a pití alkoholu, žádost společnosti Zahrada Čech o příspěvek na umělé kluziště, schválení Akčního plánu 2016 nebo participativní rozpočet.

Obecně závaznou vyhlášku o zákazu kouření Litoměřice dosud neměly. Týkat se má veřejně přístupných míst určených nebo vyhrazených osobám mladším 18 let, tedy dětských hřišť, sportovišť, ale i sportovních, kulturních nebo společenských akcí pro mládež. Požívání alkoholu na veřejných prostranstvích je ve městě už zakázané, novou vyhláškou se má pouze rozšířit seznam míst o všechna dětská hřiště na území města přístupná každému bez omezení.

„Předkládaná obecně závazná vyhláška reaguje na problematické chování na dětských hřištích související s konzumací alkoholu," stojí v odůvodnění.

Přispěla i opozice
Vedení města se rovněž chystá upravit vyhlášku o místním poplatku za komunální odpad. Pokud ji zastupitelé schválí, nově ho nebudou muset platit malí obyvatelé Litoměřic do jednoho roku věku. Změny se mají dotknout i vyhlášky o místním poplatku ze psů.

Kromě koalice do programu zasedání zastupitelů přispěla svými body i opozice. Strana zelených prostřednictvím Petra Panaše navrhuje například vybudování přírodního hřiště v lesoparku na Mostné hoře, chce také znovu řešit nynějšího předsedu kontrolního výboru, který svou funkci vykonává jako uvolněný. Zastupitelé za hnutí ANO se zase budou snažit prosadit zveřejňování výzev k podání nabídek při zadávání veřejných zakázek.

Jednání začne ve čtvrtek 10. 12. v 16 hodin v sále hradu.