Poznámka z redakce k tematu ZDE!

Starosta města Ladislav Chlupáč proto rozdal provozovatelům podniků, které mají místnost určenou pouze nekuřákům, případně je provozovna nekuřácká celá, celkem čtrnáct certifikátů a samolepky upozorňující na nekuřácké prostředí.

„Věřím, že lidí, kteří budou cíleně chodit do nekuřáckých podniků, začne přibývat. Děkuji, že tuto možnost nabízíte,“ konstatoval Ladislav Chlupáč.

„Přihlásit o certifikát se mohly všechny provozovny poskytující nějakou formu občerstvení uvnitř podniku, např. restaurace, cukrárny, kavárny, jídelny a další,“ vyjmenovala Monika Kubešová, manažerka projektu Zdravé město Litoměřice, které je společně se Střediskem ekologické výchovy Sever a Dětským zastupitelstvem vyhlašovatelem kampaně pořádané v rámci Světového dne bez tabáku.

Právě dětští zastupitelé jsou autory grafického návrhu samolepek. Stejně tak oni budou v příštím roce provozovny obcházet a kontrolovat, zda neporušují podmínky, za které certifikát získaly. Viset bude na dveřích motorestu Nučnice, Pizzy XXL, kavárny Orbis, restaurace U Draka, jazzové kavárny Spirála, Gurmánie, cukrárny Lilie, Řeckého gyrosu, restaurace Kasíno, restaurace Radnice, sportbaru Timeout, restaurantu U Zlatého bažanta, restaurace Roosevelt a hotelu Memorial.

Eva Břeňová