Premiéra žehnání pod širým nebem
„Je to pro nás premiéra. Žehnání se vždy konalo tady v kostele nebo v katedrále, letos poprvé je venku na náměstí a mně se to moc líbí. Je tu hodně aut i milých lidí. A moc se mi líbí, že jste přivedli Pány kluky, kteří nám ještě zazpívají," pochvaloval si biskup litoměřické diecéze Jan Baxant.

„Hlavním důvodem změny bylo, abychom se dostali mezi lidi. Tříkrálová sbírka totiž je o lidech, o pomoci lidem, o dobrých skutcích," řekla k novince koordinátorka sbírky z Diecézní charity Litoměřice Veronika Vedejová.

Tříkrálový průvod nejprve vyšel z Domova na Dómském pahorku a zastavil se právě na náměstí, kde se mu dostalo požehnání od biskupa.

Tříkrálová sbírka letos tak oficiálně vstoupila do svého 16. ročníku. Trvá od 1. do 14. ledna a děti i jejich doprovod si koledování v litoměřické diecézi zatím nemůžou vynachválit. „Někteří lidé se na nás jen podívají a jdou dál, jiní si s námi povídají a přejí nám vše nejlepší do nového roku. Za příspěvek jim dáváme cukřík a kalendář," prozradil jeden z králů, dvanáctiletý David Klíma z Litoměřic.

„Čekali jsme, že nám lidé v tomto počasí nebudou otevírat. Naopak jsou vřelí, příjemní, nabízejí zahřátí, teplé nápoje, občerstvení, chovají se úžasně," dodala koordinátorka sbírky Veronika Vedejová.

Rozpis koledování ve městech a obcíchÚterý 5. 1. 2016: Terezín, Horní Řepčice, Želkovice, Liběšice
Středa 6. 1. 2016: Libochovice, Třebenice, Úštěk, České Kopisty, Brozany nad Ohří, Tetčiněves, Rochov, Lukov, Konojedy, Ličenice, Dubičná, Robeč, Rošovice, Kalovice, Ostré, Habřina, Srdov, Starý Týn, Držovice, Chodovlice
Čtvrtek 7. 1. 2016: Jenčice, Doksany, Zimoř
Pátek 8. 1. 2016: Libotenice, Nové Dvory, Chvalín, Žalhostice, Píšťany, Libochovany, Srdov
Sobota 9. 1. 2016: Polepy, Vrutice, Vrbice, Vchynice, Boreč, Režný Újezd, Struženka, Malíč, Žitenice, Trnovany, Ploskovice, Býčkovice, Soběnice, Teplá, Bílinka
Neděle 10. 1. 2016: Mlékojedy, Počaply, Nučničky, Hrdly
Pondělí 11. 1. 2016: Podsedice, Trnobrany, Horní Chobolice
Úterý 12. 1. 2016: Bohušovice nad Ohří, Mladé
Středa 13. 1. 2016: Klapý
Čtvrtek 14. 1. 2016: Dolní Nezly, Horní Nezly