Zástupci regionu jsou napříč kandidátkou, první na sedmém místě je Alena Křtěnová, která je lídrem. Oproti volebnímu klání před třemi lety si polepšila o jedno místo. „Tehdy jsem byla osmá," poznamenala Alena Křtěnová, která působí jako projektový manažer na Úřadu práce.

Přestože při minulých volbách zastupitelka Libochovic se do Poslanecké sněmovny neprobojovala, letos prý šance je. „Ve volbách 2010 z Ústecka postoupilo pět kandidátů. Nyní to vypadá, že by sociální demokracie mohla udělat lepší výsledek," nastínila plány Alena Křtěnová.

Bývalá asistentka zesnulého poslance a podsedického starosty Roberta Kopeckého dostala šanci reprezentovat Litoměřicko na kandidátce ČSSD. „Získala jsem důvěru okresního výkonného výboru, a pak krajského výkonného výboru," vysvětlila Alena Křtěnová. Kvůli předčasným volbám sociální demokraté zrychlili výběr kandidátů. Obvykle se listiny sestavují nejprve na okresní, a poté na krajské konferenci. Kandidáty pak potvrdí ústřední výkonný výbor v Praze.

V říjnových volbách bude na 12. místě kandidovat i lovosická starostka Lenka Lízlová, ta už musí spoléhat na preferenční hlasy. To samé platí i o Lukáši Znojemském, který je na 20. místě. Litoměřický radní je zároveň okresním předsedou ČSSD. Svého zástupce má i Štětí. Z 25. místa se do Sněmovny bude chtít probojovat Miroslav Andrt, který je místostarostou.

Lídrem kandidátky je současný poslanec Jaroslav Foldyna z Děčína a dvojkou Jaroslav Krákora z Chomutova. Na třetím místě je náměstkyně ústeckého primátora Zuzana Kailová. Na čtvrtém místě kandiduje starosta Meziboří na Mostecku Petr Červenka a na pětce je Marie Benešová za obvod Lounska. Na šestém místě pak Petr Krásný z Proboštova na Teplicku.

Alena Křtěnová je lídr za Litoměřicko

Alena KřtěnováAlena Křtěnová je na Litoměřicku poměrně známá. Mnoho let byla tajemnicí na Městském úřadě v Libochovicích, kde bydlí a je zastupitelkou za ČSSD. Také byla asistentkou zesnulého poslance a podsedického starosty Roberta Kopeckého, několik let působí jako projektová manažerka na Úřadu práce. Do Poslanecké sněmovny poprvé bezúspěšně kandidovala v roce 2010, letos je na sedmém místě krajské kandidátky. Věnovat se chce především sociální oblasti v souvislosti s řešením nezaměstnanosti.