Čtenáři Deníku v hlasování na webu a prostřednictvím kupónů, které vycházely v tištěné podobě, vybrali tyto koledy: Nesem vám noviny, Narodil se Kristus Pán, Půjdem spolu do Betléma, Jak jsi krásné, neviňátko, Pásli ovce Valaši a Vánoce, Vánoce přicházejí.

Přímo s Litoměřickým deníkem si koledy můžete zazpívat na Mírovém náměstí v Litoměřicích. Zpívat s námi bude dívčí sbor Modrásci, který je přípravkou sboru Puallae Cantantes. Jeho sbormistr Roman Pallas uvedl, že Modrásci na vystoupení už pilně nacvičují a na náměstí je při koledách doplní i několik zpěvaček z Puallae Cantantes. „Kromě koled uslyší diváci i další písně z repertoáru Modrásků,“ řekl sbormistr. Litoměřický sbor Modrásci navštěvují dívky od 2. třídy. Zpěvačky Modrásků se každoročně účastní řady vystoupení a nechybí ani na Národní přehlídce dětských sborů a mezinárodním soutěžním festivalu Svátky písní v Olomouci.

Kdo by si chtěl Puellae Cantantes a jeho další přípravky poslechnout i v jiném termínu než na koledách s Deníkem, má v tomto období několik šancí. „V sobotu 7. prosince od 16 hodin vystoupí Puellae Cantantes v kostele Všech svatých v Litoměřicích na benefičním koncertu. Na neděli 8. prosince chystáme koncert našich sborů ve varhanním sále ZŠ Boženy Němcové. Vystoupíme také v sobotu 14. prosince na vánočních trzích,“ pozval Pallas.

Mírové náměstí nebude na Litoměřicku jediným místem, kde koledy zazní. V Litoměřicích se zapojí také zaměstnanci firmy Hennlich a jejich děti. Budou zpívat v areálu firmy v Českolipské ulici po zhlédnutí tradiční vánoční pohádky.

Do zpívání se zapojí také lovosické školy a školky, které se sejdou na tamním Václavském náměstí. Na návsích u vánočních stromečků s námi koledy zapějí také v Úpohlavech, Hrobcích a v Rohatcích. Lidé se sejdou rovněž v Terezíně na schodech kostela Vzkříšení Páně na náměstí ČSA. Zpívání tam organizuje kulturní komise města.

Už tradičně se na akci Česko zpívá koledy těší také v Křešicích. „Jako každoročně proběhne naše zpívání v Mariánském kostele za školou,“ uvedla za tamní organizátory Kamila Kloubská.

Jak se registrovat?

Pokud chcete, aby se zpívalo přímo ve vašem městě nebo obci, můžete se přihlásit přes speciální webové stránky. Jak na to, upřesnila koordinátorka akce Vanda Topinková. „Pokud žijete v obci nebo máte jen partu lidí, která se chce k akci připojit, tak nejjednodušší cesta je přes web ceskozpivakoledy.cz. Tam najdete nejenom mapu míst, která se v letošním roce ke zpívání už přihlásila, ale také je zde formulář, s jehož pomocí se k nám můžete přidat a nové místo přihlásit,“ vysvětlila Topinková.

Akci také tradičně podporuje Český rozhlas, na jehož vlnách můžete 11. prosince v 18 hodin koledy rovněž naladit a zazpívat si tak třeba u rádia, pokud zrovna nemůžete přijít na náměstí.

Loni koledy s Deníkem propojily více než osm set míst v naší zemi, ale zazpívali si je i naši krajané v zahraničí. Ke zpívání se připojili například Češi žijící v Římě, Istanbulu, Mnichově nebo Madridu.

V jediný moment si tak koledy s Deníkem zazpívalo přes 130 tisíc lidí.