Léto začalo a s ním se dal do pohybu i pojízdný Kinematograf bratří Čadíků. Tento rok se diváci mohou těšit na filmy, jako jsou Vejška od režiséra Tomáše Vorla, pohádka Tři Bratři, drama Fotograf nebo i komedie Hodinový manžel. Stejně jako každý rok, tak i letos putuje mobilní kino do měst po celé České republice a s sebou přiváží filmy výhradně z české produkce nebo koprodukce.

Projekce se odehrávají na otevřených náměstích a jiných veřejně přístupných prostorech. Návštěvníci mohou filmy zhlédnout za dobrovolné vstupné. Výtěžek bude následně využíván pro charitativní účely. V minulosti Kinematograf bratří Čadíků výnosem přispěl například na konto Bariéry nebo projektu Pomozte dětem.

Kinematograf bratří Čadíků zavítá nejprve do Radovesic. Zde bude promítat od pátku 24.7. do pondělí 27.7. V Lovosicích mohou diváci pojízdný kinematograf nalézt v lesoparku Osmička, kde setrvá mezi dny 28.-31. července. Dalšími městy na Litoměřicku, které mobilní kino navštíví, jsou Štětí (5.-8.8.), následně Křešice (9.-12.8.) a nakonec Roudnice nad Labem (13.-16.8.). Projekce začínají vždy večer v 21:30.