Dívčí pěvecký sbor Puellae Cantantes získal stříbrnou medaili v kategorii Dětský sbor a smíšená vokální skupina Syrinx nekompromisně ovládla otevřenou kategorii Scenic Pop/Show Choirs.

Světové sborové hry, známé také jako Olympiáda pro sbory, se uskutečnily od 9. července v hlavním městě Lotyšska. Hry jsou největší a nejznámější soutěží sborů na světě. Po úspěchu, který zaznamenaly roku 2010 v Číně a 2012 ve Spojených státech amerických, se vrátily zpět na evropskou půdu.

V rámci sborových her byl letos pořádán i Velký oslavný koncert všech účastníků velkolepé soutěže v areálu Mežaparks v Rize. Na pódiu otevřené scény vystupovalo najednou patnáct tisíc členů sborů z celého světa a v publiku jejich vystoupení podporovalo dvacet pět tisíc posluchačů.

Sbory Puellae cantantes i Syrinx skvěle reprezentovaly Českou republiku, ale i město Litoměřice, pod vedením jejich dlouholetého sbormistra, ale i skladatele a klavíristy, Romana Pallase.

Pokud se poštěstí a zúčastní se i příštího ročníku Olympiády pro sbory v roce 2016, předvedou svá umění v ruském městě Soči.

Nicole Krinková