Zhruba týden je potřeba pro napuštění všech bazénů v areálu na Písečném ostrově v Litoměřicích. Do konce května si ale nikdo nezaplave ve velkém bazénu ani nesjede tobogán. „Při napouštění 50 metrového bazénu jsme zjistili, že jedna tryska je prasklá. Mrazy roztrhly trubku a my nyní hledáme místo, odkud voda prosakuje,“ řekl vedoucí litoměřického letního koupaliště Ladislav Beneš.

Ten ale věří, že se podaří závadu odstranit do 28. května. „Na Dětský den chceme mít koupaliště provozuschopné. Nyní vodou napouštíme skokanský bazén, dětský 30 metrový a brouzdaliště je již plně zprovozněn.“

Letní koupaliště přichystalo pro návštěvníky i novinky. „Budujeme hřiště pro plážový fotbal a volejbal. Do června by rovněž mělo být hotové. Stejně jako vloni i letos je pro návštěvníky k dispozici minigolf. Zajištěno bude i občerstvení,“ informoval Beneš.

Litoměřické koupaliště je jinak na sezónu připraveno: tráva je posekaná, při včerejším otevírání se jen dolaďoval rozhlas, rozmístěny byly i odpadkové koše.

„Ze začátku jsou prvními návštěvníky většinou senioři nebo maminky s dětmi,“ konstatoval Beneš. „Pro ně, ale samozřejmě pro všechny ostaní máme pro letošek ještě jednu novinku. Znovu jsme zprovoznili historické šatny a úplně zrušili loňské plechové skříňky. Nyní bude šatnářka hlídat lidem jejich oblečení, návštěvníci se jen převléknou v kabince.“

Podle informací Deníku je na otevření připraveno také lovosické koupaliště. První návštěvníky by mělo přivítat 1. června.

Ve Štětí bude tuto sezónu naopak koupaliště zcela uzavřené. Probíhá na něm generální rekonstrukce, která má trvat dva roky.