Zahájení letos proběhlo 8. září, posledním výstavním dnem byla středa 13. září. Branami výstaviště nakonec prošlo 57 tisíc lidí. „Mám obrovskou radost, že letošní ročník přilákal na výstaviště tolik návštěvníků. Je to o několik tisíc více než v minulém roce,“ raduje se ředitelka pořádajících Městských kulturních zařízení Litoměřice Michaela Mokrá.

Nabídka vystavovatelů byla i letos tradičně velmi bohatá. A to nejen pro zahrádkáře a kutily, návštěvníci v Litoměřicích našli také vše do domácností nebo nejrůznější řemeslné výrobky. Také letošní ročník měl několik hitů a novinek o které byl velký zájem. Ve velkém se kupovala sadba, stromky, keře a další rostliny. Mezi největší lákadla pak patřil český česnek.

Ilustrační foto
Nové busy z Litoměřic do Prahy: Jak koupit správnou jízdenku? Podrobný manuál

Proběhla také řada potravinářských, ovocnářských a zelinářských soutěží. Bohatý byl i kulturní program, návštěvníci slyšeli Ilonu Csákovou, kapelu O5 a Radeček, Marcelu Holanovou nebo Vladimíra Hrona.

Letošní ročník je minulostí, pořadatelé se ale hned s uzavřením bran začali chystat na ten příští. A kdy že bude oblíbená výstava v roce 2024? „Už nyní mohu prozradit, že 48. ročník se uskuteční 13. až 18. září,“ uvedla Michaela Mokrá.