Vše pro zahrádkáře, domácnost, chalupáře a kutily nabídne tradičně jarní Tržnice Zahrady Čech. Přípravy jsou v plném proudu, letos proběhne už 35. ročník. V nabídce bude také sváteční velikonoční dekorace. Návštěvníci se ale kromě nákupů a sbírání inspirace budou také bavit, potěší například Kamila Nývltová, Tereza Mátlová nebo Heidi Janků. Lidé si také vyrobí velikonoční dekoraci v dílničkách.

Jarní Tržnice Zahrady Čech proběhne na litoměřickém výstavišti od středy 5. dubna do neděle 9. dubna. Zájem ze strany vystavovatelů je opět obrovský. „Dokonce máme řadu nových vystavovatelů, kteří se nám hlásí,“ uvedla ředitelka pořádajících Městských kulturních zařízení Litoměřice Michaela Mokrá.

Mšené-lázně. Areál lázní.
Mšené-lázně trápí vandalismus a kriminalita. Vybudují proto kamerový systém

Letos bude oblíbená výstava v době velikonočních svátků. Návštěvníci si tak budou moci koupit dekorace do bytů, domků i na své zahrádky. Také hlavní expozice v pavilonu A bude inspirována jarem a Velikonocemi.

Tržnice opět nabídne široký sortiment zboží. Ať už pro zahrádku, nebo pro kutily, chatu či domácnost. V nabídce budou jistě také květiny, cibuloviny, sadba, ale také nářadí, technika nebo zahradní nábytek a dekorace. „Bez ohledu na to, jestli jsou velikonoční svátky, tak my pevně věříme, že návštěvníci dorazí, a užijí si velikonoční svátky právě u nás. Budou mít možnost nakoupit si řadu jarních dekorací, sazeniček, květin, prostě všeho, co na zahrádku patří,“ řekla Michaela Mokrá.

Hasiči opět zasahovali při úniku ropných látek do slepého ramene řeky Labe v Žalhosticích.
Ropné látky v Labi šetří inspekce. Původce nezná, unikly z areálu s více firmami

Už nyní běží předprodej vstupenek za zvýhodněnou cenu. Otevřeno bude každý den od 9 do 17 hodin.Chystá se také bohatý doprovodný program. Například pobaví Heidi Janků, Kamila Nývltová nebo Tereza Mátlová. Provázet jím bude moderátor Zdeněk Lukesle.

V pátek 7. dubna od 13 hodin proběhne slavností zahájení letošní výstavní sezony v Litoměřicích, následně návštěvníky pobaví Karel Kahovec a Kamila Nývltová. Připraveny jsou také soutěže na téma zahradničení.

Sněženky v Dobříni na Roudnicku.
FOTO: Krása z Dobříně. Sněženky jsou velkým lákadlem, trhání je zakázáno

V sobotu 8. dubna oslaví své 70. narozeniny Vinšovanka, ve 13 hodin zazpívá Tereza Mátlová. Heidi Janků vystoupí v neděli 9. dubna.

Novinkou budou workshopy a dílničky, které budou probíhat každý den na jiné téma. Děti i dospělí budou tvořit velikonoční dekorace, věnce, vázat květiny, pracovat s proutím, účastníci seminářů se naučí něco o dřevě nebo o cibulovinách. Výrobky si pak lidé budou moci odnést domů.