Letos mají podle plánů začít práce na D8 u Lovosic. ŘSD se tam chystá renovovat vozovku v obou směrech od 48. do 52. kilometru. Tedy od sjezdu na Lovosice až k Velemínu. Hotov má být zhruba čtyřkilometrový úsek v roce 2025.

Další takřka čtrnáctikilometrový úsek na D8, kde se mají letos začít práce na rekonstrukci, je na Ústecku. Silničáři mají pracovat v obou směrech od 69. do 82. kilometru, od Trmic k Libouchci. Také tato část má být dokončena v roce 2025. Zatím není u obou plánovaných oprav jasné, kdy přesně začnou.

Řidiči tyto rekonstrukce očekávají s obavami. „No, doufejme, že to nebude tak hrozné. Dálnice je hodně využívaná, často hodně plná a každá událost tam je komplikace. A dlouhodobá oprava o to víc. Snad to bude dobře zvládnuté a nebudou to větší komplikace,“ přeje si Karel Zvolánek z Litoměřic.

V Café Galerii v Úštěku vystavuje své obrazy legendární muzikant Ivan Mládek.
OBRAZEM: Muzikant Ivan Mládek se v Úštěku představil jako malíř

„Doufejme, že to budou mít dobře ošetřené. Aby tam nevznikaly nějaké velké problémy,“ přidává se také Lukáš Šimek.

Na dálnici D8 se má v roce 2024 renovovat také u Siřejovic, pracovat se tam má na odpočívkách v obou směrech.

Další omezení, která se dotknou lidí z Litoměřicka, například při cestách na Ústecko, se chystají na komunikacích I/30 a I/62. Na I/30 probíhá do května oprava mostu u Vaňova, do března se má pracovat na I/62 v Krásném Březně, vzniká tam kruhový objezd. Letos se má také opravovat na I/30 v ústecké Přístavní ulici a kilometrový úsek na I/62 v Krásném Březně.

Komplikace mají čekat šoféry také při jízdách do Mostu. Na silnici I/15 se má letos renovovat 1,1 kilometru dlouhý úsek u Korozluk. V roce 2024 má nedaleko probíhat také rekonstrukce mostu.

Mohlo by vás zajímat: Sousedský spor: nedohodnou se ani na okapu, místní se bojí, že si něco udělají

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín