Ať už se budou jmenovat jakkoli, v stávajících litoměřických Pramenech už mají jasno. „My konkrétně, náš obchod, zůstáváme,“ sdělila vedoucí prodejny v komplexu na Družbě Radka Kvasničková. „Jsme rádi, že to takhle dopadlo, že budeme fungovat dál,“ dodala s tím, že zůstávají všechny prodavačky a s novým majitelem je perfektní jednání.

Zůstane také dosavadní Pramen na Cihelně. U jeho vchodu o fúzi Flosmana s Pramenem informuje leták. „Prodejny jsme spojili s naší společností s cílem zachovat jejich fungování na českém tradičním trhu, přinést do vaší blízkosti obchody s čerstvým a lokálním zbožím stejně tak jako zachovat pracovní místa a přispět k rozvoji regionu,“ sděluje oznámení.

Flosman provozuje prodejny Flop, které možná budou i z litoměřických Pramenů. Samotná firma to ale zatím nepotvrzuje, neposkytuje ani další informace. „Nějaké informace dávat budeme, ale momentálně je poskytovat nechci. Připravujeme zprávu pro tisk, bude zhruba za týden,“ uvedla personální ředitelka Flosmanu Petra Dlouhá.

Nad Enapem na středu, v chátrajícím obchodním komplexu už zaniklé diskotéky Severka, zatím visí otazník. „Ještě nevíme, čekáme, co a jak. Má se rozhodnout někdy v září. Co a jak bude, nevím, zatím normálně fungujeme. Ještě se nám nikdo oficiálně nevyjádřil,“ uvedl vedoucí prodejny Jakub Pokorný.

Firma dluží stovky milionů

Co se obecně týče prodejen Enapo, které pod zkrachovalou firmou Rosa Market zůstaly, podle informací Deníku je společnost nyní rozděluje na ty se ziskovým potenciálem, a na ty, které se v posledních dvou letech propadly do ztrát. U těch ztrátových v první řadě hledá zájemce o jejich převzetí včetně personálu. Pokud se zájemce nepodaří nalézt, firma prodejny zavře.

Rosa Market měl dluh vůči dodavatelům v řádech stovek milionů. „Podnikání dlužníka bylo negativně ovlivněno pandemií koronaviru a souvisejícími opatřeními orgánů veřejné moci. Na současnou situaci dlužníka měl dále zcela zásadně negativní vliv nárůst cen energií v posledních letech,“ psali majitelé v insolvenčním návrhu