Nejen pro věřící, ale také pro širokou laickou veřejnost byla připravena bohatá kulturní nabídka, která se opět stala společnou oslavou jednoho z nejvýznamnějších mariánských svátků, v lidové tradici spojovaného s příchodem jara, i připomínkou zasvěcení významné barokní dominanty města. Program zahájila poutní mše svatá po její skončení byl kostel až do odpoledních hodin otevřen veřejnosti.

V odpoledních hodinách se v hlavní výstavní budově galerie konala projekce filmu Pouť krkonošská: Velké máchovské putování, jehož shlédnutí ovlivnilo tvorbu významné art brut umělkyně Dagmar Filípkové. Promítání filmu, který dokumentuje každoroční devítidenní pěší putování teoretika umění Jiřího Zemánka a jeho přátel z Prahy na Sněžku ve stopách K. H. Máchy, se zúčastní i režisér Karel Čtveráček a hlavní protagonisté, Jiří Zemánek a Vladimír Drábek.

Poutní slavnost vyvrcholila vystoupením známé zpěvačky, multiinstrumentalistky, skladatelky, textařky a spisovatelky Radůzy, které se uskutečnilo v kostele Zvěstování Panny Marie. Vstupné bylo na všechny akce dobrovolné a je určeno na obnovu kostela Zvěstování Panny Marie v Litoměřicích.