„Od srpna již máme v provozu jeden menší vůz určený na úklid dětských hřišť, těchto pět větších poslouží ke svozům odpadkových košů, odpadu od soukromníků a k údržbě zeleně,“ sdělil provozní ředitel Technických služeb města Litoměřice Petr Kurc.

Jeden větší vůz stojí 1,7 milionu korun, menší pak 1,4 milionu. Litoměřicím pomohla dotace od Státního fondu životního prostředí, který poslal 3,6 milionu. Dalších 100 tisíc získali technické služby za ekologickou likvidaci starých strojů.

Elektromotor v nových strojích vydrží celodenní provoz, dobíjení pak probíhá přes noc. Počítá se s tím, že do budoucnu by měl být jejich provoz velmi levný, město totiž instaluje fotovoltaické panely.

Konala se již 29. benefiční aukce litoměřické Diakonie. Večerem tradičně provázela herečka a zpěvačka Chantal Poullain. Konečný výtěžek se zastavil na 1,2 milionu korun.
Benefice pro Diakonii: S charitativní dražbou pomohla Chantal Poullain

Technické služby chtějí modernizovat i dál. „Spousta vozidel a strojových zařízení je na hraně životnosti, což přináší vysokou poruchovost a náklady na opravy. Je proto potřeba do obnovy vybavení technických služeb nadále investovat, a snižovat tak výdaje na údržbu starých strojů,“ řekl místostarosta Litoměřic Petr Panaš.

Litoměřické technické služby koupily také za 960 tisíc korun multifunkční malotraktor na údržbu hřbitova. Nahradit má stroj, který sloužil již 35 let.

Mohlo by vás zajímat: Dobrá zpráva pro otužilce v Litoměřicích. Na ostrově jim budují převlékárnu

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín