Labe v Litoměřicích v sobotu 6. ledna ráno o několik centimetrů kleslo. Zatím nejvýše byla hladina v pátek odpoledne na 390 centimetrech. V sobotu v 10 hodin byla na 387 centimetrech. V neděli v 8 hodin klesla na 365 centimetrů.

Po celém Litoměřicku je několik omezení. „Nábřeží řeky ve Štětí je pro veškerou dopravu i pěší uzavřeno. Prosíme občany o respektování zákazů vjezdu a respektování zákazových pásek. Pohyb v zatopeném území je nebezpečný, nadále pak na nezpevněných plochách hrozí nečekané zřícení stromů,“ informovala radnice ve Štětí.

"Stále platí, že rozvodněná řeka zaplavila část cyklostezky, která je tak dočasně nepřístupná. Ovlivněny jsou tak i práce na výstavbě servisního centra Ředitelství vodních cest," napsala roudnická radnice.

Povodeň na Litoměřicku v pátek 5. ledna. Fotografie jsou z Velkých Žernosek, Žalhostic, Hrobců, Roudnice nad Labem, Křešic a Terezína.
OBRAZEM: Povodeň na Litoměřicku. Tak živel zaplavil města a obce

Ostražití jsou také v Litoměřicích. "Ačkoliv hladina Labe dosáhla v Litoměřicích třetího povodňového stupně, neměla by způsobit žádné vážnější škody," je mírně optimistická litoměřická radnice.

V Terezíně zasahovali hasiči, pod mostem se tam hromadily klády. Aby mohla voda protékat, odstraňovali je pomocí těžké techniky. Ta do Terezína přijela ze Záchranného útvaru v Jihlavě.

Mohlo by vás zajímat: Nové byty v Litoměřicích: Část projektů je ve finále, jiné jsou stále na papíře

Zdroj: Deník/Jaroslav Balvín