Sezona koupališť je tady. Ceny vstupného se na Litoměřicku oproti loňsku zvedly jen někde a nepatrně, zato pro občerstvení budete muset sáhnout do peněženky hlouběji.

V roce 2022 zaplatil na lovosickém koupališti dospělý návštěvník 70 korun, cena pro děti a seniory byla 40 korun. Jak je tomu letos? Naprosto stejně. „I přesto, že náklady rostou, zůstávají u nás letos ceny stejné jako vloni,“ potěšil návštěvníky Milan Berka z lovosického koupaliště. Změna oproti loňsku je zpoplatnění zapůjčení lehátka, které vyjde návštěvníka na 50 korun za den. Důvodem je podle Berky fakt, že pokud půjčovali lehátka zdarma, lidi se k nich chovali nehezky a nevraceli je.

Na litoměřické koupaliště je celodenní vstupné pro dospělého návštěvníka 90 korun, po 16. hodině 60 korun, což je o desetikorunu více než v loňském roce. Celodenní vstupenka pro děti a seniory stojí 60 korun. Cena tobogánu zůstala stejná jako v loňském roce, na den 80 korun, jedna jízda vyjde na 5 korun. „Náklady na provoz neustále stoupají. Třeba jen s elektřinou se za jeden den nedostaneme pod pět tisíc korun. O vodu se musíme starat dle zákona a je tudíž nutné mít například filtraci v provozu 24 hodin denně,“ vysvětlil rostoucí náklady vedoucí koupaliště Ladislav Beneš.

Na poli u kruhového objezdu na Terezín, kde má vyrůst další obchodní centrum včetně Billy, zatím probíhají zemní práce.
VIDEO: V Litoměřicích dělníci hnuli s KFC, nedaleko rovnají zem pro stavbu Billy

V září by cena měla opět drobně klesnout. Dospělý za celý den zaplatí 60 korun, po 16. hodině 40. Děti a senioři zaplatí za celý den 40 korun.

Pokud se rozhodnete pro koupání na volné vodě, lze využít pláž u jezera Chmelař v Úštěku. Dospělého vyjde vstupenka na 40 korun, což je o desetikorunu více než loni. Důchodci a držitelé průkazu ZTP mají vstup v ceně 20 korun zachován na hranici roku 2022 a dítě do 150 cm, které platilo loni pouhou desetikorunu letos zaplatí 20 korun. 

Na všech koupalištích šla nahoru cena občerstvení. Zatímco loni se dal v Litoměřicích koupit půllitr piva Březňák za 30 korun, letos už je tato hranice překonaná. Na koupalištích na Litoměřicku se cena zlatavého moku pohybuje podle druhu a stupňovitosti mezi 35 – 50 korunami.

Litoměřice budou pokračovat v přípravách parkovacího domu Růžovka. Vyrůst by měl na pozemku na snímku.
Parkovací dům Růžovka má zelenou. Litoměřická radnice bude pokračovat v projektu

„Já mám jedenáctistupňové pivo za 35 korun, párek v rohlíku za 30 korun, za sýr v bulce mi návštěvník dá 90 korun. Pokud bude chtít řízečky v bulce, tak ty stojí 95 korun a oblíbená je dvěstěgramová porce hranolek za 45 korun, přičemž v ceně je zahrnuta i tatarka,“ shrnul ceny občerstvení provozovatel stánku na koupališti ve Štětí Petr Kodl a dodal, že v nabídce má i langoš za 80 korun.

Také ve Štětí zůstaly letos ceny vstupného stejné. Dospělý dá za den 80 korun, po 16. hodině polovinu. Děti a senioři zaplatí 40 korun za den, později odpoledne jen 20.