V litoměřickém kině Máj budou film Onemanshow: The Movie promítat ve čtvrtek 17. srpna hned dvakrát. Na projekci od 19.30 hodin ve středu v poledne už zbývalo jen 11 lístků. A volných míst dál rychle ubývá. „Zájem je opravdu velký. Hlavně o první projekce, v prvních dnech. Na další dny lidé zatím spíše vyčkávají, neví úplně, co čekat,“ potvrzuje vedoucí litoměřického kina Michal Špadrna.

Další projekce jsou v plánu v sobotu, neděli i v dalších dnech v následujícím týdnu.

Ve Štětí mají film v plánu ve středu 23. srpna.

Od čtvrteční premiéry do neděle má v plánu Kazmův film uvést rekordních 280 kin v republice. V tak vysokém počtu biografů se během premiérového víkendu žádný jiný snímek nehrál. „Česká kinematografie dosud nic podobného nezažila. Žádný tuzemský film v historii nezaznamenal tak vysoká čísla v předprodejích vstupenek a v počtu nasazených sálů v kinech. Čísla jsou rekordní, a už nyní je jasné, že půjde o filmovou událost, jakou naše republika ještě nezažila. Tajemství kolem celého projektu budí nevídanou pozornost,“ okomentoval pro server idnes.cz situaci Martin Palán, majitel distribuční společnosti Bontonfilm.

Rozhledna na vrchu Varhošť
Oblíbené rozhledně na vrchu Varhošť je padesát. Od Litoměřic dostala opravu

Podle kinařů v regionu je obrovský zájem hlavně o první projekce, v dalších dnech lidé spíše vyčkávají. Netuší totiž, co od nejnovějšího počinu Kamila Bartoška očekávat. Dlouho se třeba ani nevědělo, zda film je vůbec skutečný. V prvních recenzích dostal snímek od Kinoboxu 40 %, od idnes.cz 35 %.

Podle Kazmy jde o utajovaný projekt, na kterém jeho tým pracoval více než čtyři roky. V Česku se nejdříve na reklamních billboardech objevily bílé znaky na černém podkladu a na sociálních sítích se začalo spekulovat, že jde o připravený krok Kazmy k novému projektu, což se zanedlouho potvrdilo.

Promo ke snímku vyvrcholilo na letošním filmovém festivalu v Karlových Varech, kde Kamil Bartošek způsobil poprask a vystřelil si z předních českých herců, organizátorů festivalu a novinářů.

Vojáci cvičili na Litoměřicku hašení z vrtulníku pomocí bambivaku.
Vojáci na Litoměřicku cvičili hašení z vrtulníku. Testovali větší bambi vak

Kamil Bartošek je znám také díky několika kontroverzním projektům. V roce 2016 se nelegálně dostal na hokejový světový šampionát a jako maskot mistrovství se dostal na různá přísně střežená místa. „Vloupal“ se také do pořadu Prostřeno, kde jím najatý herec „soutěžil“, jeho chování vyvolalo řadu reakcí, jídlo vařila luxusní restaurace. Zakopal také auto a nechal jej lidi hledat a soutěžit o něj. Podepsaný je také pod návštěvou falešného hollywoodského komika Jima Carreyho na Českých lvech.